Piłka nożna – ME U-17: Dziewczyny rozpoczęły grę w Czechach

Za naszą południową granicą rozpoczęły się Mistrzostwa Europy piłkarek do lat 17. Do gry wkroczyło osiem najlepszych młodzieżowych reprezentacji dziewcząt. Pierwszego dnia rozgrywek obyło się bez niespodzianek.

Mecz otwarcia odbył się w Pilźnie. Gospodynie zmierzyły się w nim z Francuzkami. Kwestię zwycięstwa rozstrzygnęła Malard, która zdobyła bramki w 25 i 55 minucie. Mimo sporej przewagi „Trójkolorowych”, szybko padła bramka kontaktowa. Trafienie Sljajsovej okazało się jednak jedynym, jakie były w stanie uzyskać w tym meczu Czeszki, które na start musiały przełknąć gorycz porażki.

Równolegle w Pribramie doszło zaś – w ramach rozgrywek grupy B – do „derbów Zjednoczonego Królestwa”. Irlandki spotkały się bowiem z Angielkami. Większych emocji w tym spotkaniu nie było. Już w 3. minucie strzelecki festiwal dla tych drugich rozpoczęła Pattinson, a później swoje dołożyły jeszcze O’Donnell, Ngunga, Hemp i Douglas, dzięki czemu Anglia spokojnie wygrała ten mecz 5:0.

Również o godzinie 11:00 wystartował inny mecz grupy B w Domżalicach. Tam Holenderki zmierzyły się z reprezentantkami Norwegii. W 12. minucie wynik otworzyła Wilms. Na 2:0 dla „Oranje” podwyższyła Casparij, lecz po chwili bramkę kontaktową strzelić zdołała Tvedten. Norweżki nie poddawały się, ale jeszcze przed przerwą straciły kolejną bramkę, którą w 37. minucie zdobyła Ter Beek. W drugiej połowie Skandynawki również walczyły. Żadna bramka ani z jednej, ani z drugiej strony jednak nie padła, a Holandia ostatecznie pokonała Norwegię 3:1.

Na koniec dnia zaplanowany został jeszcze drugi mecz grupy A, w którym Hiszpanki zmierzyły się z Niemkami. Lepiej zaczęły piłkarki zza naszej zachodniej granicy. Do przerwy prowadziły 1:0 po bramce Oberdorf. Już na początku drugiej części spotkania podwyższyła Koessler. Prawdziwy koncert strzelecki czekał nas jednak w końcówce. W 62. minucie Navarro strzeliła bramkę kontaktową. Chcąc koniecznie zremisować, Hiszpanki zbyt bardzo się jednak odkryły, narażając na kontry rywalek. Niemki wykorzystały to, a bramki Rackow i Nucken przypieczętowały ich zwycięstwo.