Piłka nożna – ME U-17: Niespodzianki na początek

Za nami pierwsze spotkania Mistrzostw Europy piłkarzy do lat 17, które rozgrywane są w Chorwacji. Już podczas inauguracyjnych spotkań doszło do niespodzianek.

Szesnaście najlepszych młodzieżowych drużyn Europy podzielono na cztery grupy. Zasady rozgrywek są zatem znane wszystkim kibicom piłkarskim. Odbywają się dokładnie w taki sam sposób, jak Mistrzostwa Europy seniorów w „starej” formie.

Już wczoraj doszło do niezwykle ciekawych spotkań. Na otwarcie gospodarze – Chorwaci – przegrali 0:1 z Włochami po trafieniu Keana w 78. minucie! W drugim spotkaniu grupy A Hiszpanie zmierzyli się natomiast z Turkami. Było bardzo ciekawie, gdyż już po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał remis… 2:2. W drugiej połowie nie mieliśmy już takiej kanonady strzeleckiej. Bramkę na wagę zwycięstwa dla „La Furia Roja” zdobył Morey, ustalając wynik na 3:2.

Równie ciekawy mecz rozegrano również w grupie B. Tak Węgrzy sensacyjnie ograli 3:2 jednych z najpoważniejszych kandydatów do medali Mistrzostw Europy – Francuzów. Do zwycięstwa najbardziej przyczynił się Csoboth, który zdobył dwie bramki. Niespodzianki nie było zaś w drugim spotkaniu tej grupy. Tam Szkoci bez problemów ograli 2:0 najbardziej egzotyczną drużynę tegorocznych ME – Wyspy Owcze.

W meczach rozegranych dziś niespodzianek już nie było. Po zwycięstwo w grupie C pewnie zmierzają Niemcy, którzy nie dali najmniejszych szans młodym Bośniakom, gromiąc ich 5:0. Popis strzelecki dał w tym spotkaniu napastnik Hamburger SV – Jann-Fiete Arp, który w drugiej połowie gry popisał się hat-trickiem. W drugim spotkaniu tej grupy o podobnych wyczynach nie mogło być mowy. Tam jeden gol Gavricia w samej końcówce meczu, zapewnił Serbii zwycięstwo nad Irlandią.

Równie ciekawie było także w grupie D. Tam Anglicy udział w turnieju rozpoczęli szybko zdobytą bramką… samobójczą, dzięki czemu (przez całe dwie minuty) Norwegia sensacyjnie prowadziła. Później poszło już jednak po myśli „Synów Albionu”, którym dwie bramki Brewstera i jedna Fodena zapewniły ostatecznie trzy punkty. Zwycięstwo wywalczyli również Holendrzy, którzy ograli 1:0 Ukrainę, a bramkę na wagę wygranej w tym spotkaniu zdobył El Bouchataoui.