Piłka nożna – ME U17: Do blamażu było blisko

Młodzi piłkarze z Polski byli bardzo bliscy sprawienia negatywnej sensacji podczas gier w pierwszej rundzie eliminacji Mistrzostw Europy. Ostatecznie jednak, dzięki zwycięstwu z Islandią, biało-czerwoni awansowali do elite round.

Pierwsza runda eliminacji do Mistrzostw Europy do lat 17 nie wydawała się zbytnio wymagająca. Nasi reprezentanci trafili w niej na piłkarzy z Armenii, Islandii i Izraela. Patrząc na to, że awans do dalszych gier zapewnić miały sobie dwie najlepsze ekipy z każdej grupy oraz najlepiej punktujące miejsca trzecie, wszystko wydawało się klarowne. O elite round drżeliśmy jednak do ostatniego meczu.

Już pierwszego dnia gier na niezbyt przyjazd nich boiskach w Armenii, Polacy mieli spore problemy. Nasi rodacy spotkali się z gospodarzami i, mimo że prowadzili już po bramce Skórasia, szczęście trwało krótko. Ormianie szybko wyrównali i właśnie wynikiem 1:1 zakończyło się to spotkanie.

Na całe szczęście dużo lepiej wyglądało drugie spotkanie biało-czerwonych. W nim Polacy spotkali się z outsiderem grupy – Islandią. Dzięki dwóm bramką Wełny to nasi reprezentanci wygrali 2:0, uspokajając swoją sytuację.

Sytuację, która szybka uległa natychmiastowemu pogorszeniu. W meczu z Izraelem nie było już bowiem tak dobrze. Tam biało-czerwoni przegrali 1:3 i musieli patrzeć na wynik kończącego grupę pojedynku Islandczyków z Ormianami. W nim padł dla nas wynik idealny – Armenia wygrała jedną bramką (3:2). Dało nam to, mimo zaledwie czterech zdobytych punktów, 2. miejsce w grupie. Ormianie również mieli szczęście – do elite round awansowali jako jedna ze „szczęśliwych przegranych” z 3. miejsc.

Wyniki:
Polska – Armenia 1:1 (1:1)
Islandia – Izrael 0:2 (0:1)
Polska – Islandia 2:0 (1:0)
Izrael – Armenia 2:0 (1:0)
IzraelPolska 3:1 (0:0)
Armenia – Islandia 3:2 (2:1)

Tabela:

1.  Izrael 9 7:4
2.  POLSKA 4 4:4
3.  Armenia 4 4:5
4.  Islandia 0 2:7

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password