Piłka nożna – ME U17: Hiszpanki i Niemki w finale

Po niezwykle emocjonujących półfinałach, poznaliśmy finalistki Mistrzostw Europy piłkarek do lat 17. O złote medale tych zawodów powalczą między sobą Hiszpanki i Niemki.

W pierwszym półfinale Hiszpanki zmierzyły się z Holenderkami. Piłkarki „La Furia Roja” kwestię awansu rozstrzygnęły już w pierwszej połowie spotkania. Już w 5. minucie spotkania do siatki trafiła Piqueras, a tuż przed przerwą prowadzenie podwyższyła Pina. W drugiej części spotkania Hiszpanki zdołały utrzymać prowadzenie i dzięki temu wywalczyły sobie awans do finału.

Dużo więcej emocji doświadczyliśmy podczas drugiego półfinału. Tam szybko, bo już w 7. minucie prowadzenie Norweżkom dała Tvedten. Niemki nie zdołały zdobyć bramki wyrównującej w pierwszej połowie. W drugiej były już jednak skuteczniejsze i dzięki trafieniu Lohmann z 44. minuty wyrównały stan rywalizacji.

Ostatecznie doszło do rzutów karnych. Podczas serii „jedenastek” kolejny raz o krok od finału znalazły się Norweżki. Po trzech seriach strzałów Skandynawki prowadziły bowiem 2:0. Później całkowicie się zacięły, co wykorzystały Niemki. Piłkarki zza naszej zachodniej granicy wykorzystały trzy kolejne próby, dzięki czemu wygrały ostatecznie 3:2 i to one awansowały do finału.