Piłka nożna – ME U17: Niemki i Holenderki wygrywają swoje grupy

Po drugiej serii spotkań Mistrzostw Europy piłkarek do lat 17 wiemy już dużo więcej. Faworytkami do medali okazują się Niemki i Holenderki, które już w tej chwili mogą być pewne zwycięstwa w swoich grupach.

Już na początek dnia doszło do niezwykle ciekawego starcia. W nim Niemki zmierzyły się z Francuzkami. Bohaterką meczu okazała się Kossler, która najpierw w 20. minucie otworzyła wynik spotkania, a następnie – na początku drugiej połowy – podwyższyła prowadzenie Niemek. „Trójkolorowe” walczyły do końca, ale dopiero w końcówce do siatki trafiła Lakrar. Był to jedyny gol Francuzek, które przegrywając 1:2 z Niemkami skomplikowały sobie nieco sytuację w grupie.

Drugi mecz grupy A potoczył się idealnie dla piłkarek zza naszej zachodniej granicy. Hiszpanki rozbiły kadrę gospodyń – Czeszki – aż 5:1. W takiej sytuacji układ w tabeli stał się bardzo klarowny. Niemki mają pewne pierwsze miejsce, a o drugie – w bezpośrednim starciu – powalczą Hiszpanki i Francuzki.

Rano zagrały również Norweżki i Irlandki. Był to mecz „o życie” w grupie B. Tylko zwycięstwo w nim mogło otworzyć furtkę którejś z drużyn do półfinału. Przez bardzo długi okres czasu utrzymywał się bezbramkowy remis. Dopiero w 77. minucie bramkę na wagę trzech punktów zdobyła Nygard. To dzięki niej Norweżki mogły świętować zwycięstwo.

W późniejszym spotkaniu tej samej grupy również było bardzo ciekawie. Angielki zagrały z Holenderkami i to „Córki Albionu” zdołały otworzyć wynik, gdy w 38. minucie gola zdobyła Palmer. Już dwie minuty później wyrównanie przyniosła jednak Baijings. Na rozstrzygnięcie musieliśmy długo poczekać. Dopiero w ostatnich minutach meczu, Leuchter wyprowadziła Holandię na prowadzenie. Zwycięstwo 2:1 pozwoliło „Oranje” na zapewnienie sobie nie tylko awansu do półfinału, ale pierwszego miejsca w grupie. O to drugie powalczą zaś w starciu bezpośrednim, w ostatniej serii spotkań, Angielki i Norweżki.