Piłka nożna – ME U17: Niemki Mistrzyniami Europy!

Reprezentantki Niemiec lepiej poradziły sobie z trudnymi warunkami, jakie panowały na boisku w Pilznie i – po rzutach karnych – ograły  swoje rywalki z Hiszpanii. Zostały w ten sposób Mistrzyniami Europy do lat 17.

Od pierwszych minut wiadomo było, że tegoroczny finał Mistrzostw Europy piłkarek do lat 17 będzie wyjątkowy, czy też (i to jest chyba lepsze określenie) specyficzny. Niemki i Hiszpanki za boisko w Pilznie wyszły bowiem po ulewie. Spowodowało to, iż murawa, na której musiały rozegrać bój o złoto była nieco problematyczna.

W takich warunkach trudno było o piękną grę i składne akcje. Z tego powodu w regulaminowych 80 minutach gry nie doczekaliśmy się żadnej stuprocentowej okazji. Strzałów było jak na lekarstwo, a pięknej gry – jeszcze mniej.

Mimo wszystko na boisku delikatnie zdawały się dominować reprezentantki Hiszpanii. La Furia Roja tworzyła przewagę optyczną, dzięki częstszemu posiadaniu piłki. Bądź co bądź to właśnie piłkarki z Hiszpanii stworzyły także najlepszą okazję do zdobycia bramki.

Ostatecznie żadna bramka jednak nie padła, a do rozstrzygnięć potrzebna była seria rzutów karnych. W nich ponownie – tak jak podczas półfinału – zwycięsko wyszły Niemki. Zadecydowały pierwsze trzy podejścia. W momencie, gdy piłkarki zza naszej zachodniej granicy wykorzystały dwie z trzech prób (trafiały Oberdorf i Wieder), po stronie hiszpańskiej Piqueras, Aleixandri i Torroda pudłowały. Bramka zdobyta w czwartej serii przez Pinę tylko na moment przywróciła nadzieję Hiszpankom. Już po chwili zniweczyła ją Kossler. Umieszczając piłkę w bramce, ostatecznie przechyliła szalę zwycięstwa na korzyść Niemek.


MISTRZOSTWA EUROPY U-17 KOBIET, FINAŁ:
NIEMCYHISZPANIA 0:0, k.3:1

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password