Piłka nożna – ME U19: Anglicy z tytułem mistrzowskim!

Reprezentacja Anglii zdobyła tytuł mistrzów Europy w piłce nożnej w kategorii wiekowej do 19 lat. W finałowym meczu w Tbilisi Anglicy pokonali Portugalię 2:1.

O pierwszej połowie meczu finałowego można powiedzieć, że się odbyła. Obie drużyny do rywali podeszły z dużym respektem, co zaowocowało dość zachowawczą i momentami nudnawą grą. Okazji bramkowych było jak na lekarstwo, a te, które się pojawiły zostały zmarnowane.

Prawdziwe granie rozpoczęło się w drugich 45 minutach. Już po 5 minutach gry na prowadzenie wyszli Anglicy. Po rzucie wolnym celnie głową strzelał Suliman. Anglicy prowadzeniem cieszyli się raptem 6 minut. Po składnej akcji Portugalczyków Sterling próbował wybić piłkę na rzut rożny. Uczynił to na tyle niefortunnie, że pokonał własnego bramkarza.

Od tego momentu zrobił się nam naprawdę dobry mecz, obie drużyny postawiły na ofensywę, dzięki czemu sporo mieliśmy akcji podbramkowych. W 68 minucie piłkę w środkowej strefie stracili Portugalczycy, co zaowocowało szybką akcją Anglików dwóch na dwóch. Do bramki trafił Nmecha. Portugalczycy od razu rzucili się do odrabiania strat, ale Anglicy mądrze się bronili.

Portugalskie ataki przybierały na sile, tak, że w ostatnich pięciu minutach regulaminowego czasu i w całym czasie doliczonym mieliśmy na boisku hokejowy zamek. Anglicy bronili się w dziesiątkę, bo po drugiem napomnieniu z boiska wyleciał Edun. Portugalczycy nie mieli szczęścia, albo doskonale bronił Ramsdale. W ostatnich sekundach na polu karnym Anglików zameldował się nawet portugalski bramkarz, strzelał nawet głową po rzucie rożnym, ale niecelnie. Anglia mistrzem Europy do lat 19!