Piłka nożna – ME U19: Hit dla Holendrów

W Gruzji rozpoczęły się Mistrzostwa Europy piłkarzy do lat 19. Udział w nich bierze osiem najlepszych teamów Starego Kontynentu. Pośród nich brakuje niestety biało-czerwonych, którym do szczęścia w eliminacjach zabrakło jednego zwycięstwa…

Nad ostatnim meczem kwalifikacji, przegranym 1:3 z Portugalią, nie ma jednak co dziś się rozwodzić. Możemy jednak spojrzeć na to, jak radzą sobie nasi pogromcy podczas turnieju głównego. A ci, choć weszli w niego niemrawo, spełnili swoje założenia na inaugurację. Po bramce Rui Pedro z rzutu karnego udało im się bowiem pokonać w meczu otwarcia Gruzinów. W tej samej grupie, co gospodarze i Portugalczycy, grają również Czesi i Szwedzi. Ich bezpośredni pojedynek okazał się sporo ciekawszy, niż pierwszy mecz mistrzostw. Ostatecznie zakończył się zwycięstwem naszych południowych sąsiadów 2:1.

Następnego dnia do rywalizacji przystąpiły reprezentacje z grupy B. Tam również pierwszy mecz nie wywołał większych emocji. Anglicy zrobili to, co do nich należało, pokonując 2:0 wyraźnego outsidera grupy – Bułgarów. Wieczorny pojedynek Niemców z Holendrami miał być natomiast hitem pierwszej kolejki spotkań. Rzeczywiście był nim jednak tylko momentami. Po sennej pierwszej połowie, drugą część spotkania bramką rozpoczęli Niemcy. To oni częściej atakowali, narażając się jednak w ten sposób na kolejne kontrataki „Oranje”. A te okazały się zabójcze. Dwie bramki zdobyte głową, później dwie kolejne już nogami, w końcówce spotkania. Pomimo iż Niemcy wcale nie byli ekipą słabszą, a momentami wręcz to oni przeważali, to Holendrzy okazali się do bólu skuteczni i wygrali ten pojedynek 4:1.


Grupa A
Gruzja – Portugalia 0:1 (0:0)
Czechy – Szwecja 2:1 (1:0)

1.  Czechy 3 2:1
2.  Portugalia 3 1:0
3.  Szwecja 0 1:2
4.  Gruzja 0 0:1

Grupa B
Anglia – Bułgaria 2:0 (1:0)
Niemcy – Holandia 1:4 (0:0)

1.  Holandia 3 4:1
2.  Anglia 3 2:0
3.  Bułgaria 0 0:2
4.  Niemcy 0 1:4

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password