Piłka nożna – ME U19 kobiet: Niemki i Holenderki w półfinale

Po drugiej kolejce fazy grupowej rozgrywanych w Irlandii Północnej mistrzostw Europy kobiet do lat 19 w piłce nożnej poznaliśmy już połowę składu półfinałów. Niemki i Holenderki odniosły drugie zwycięstwo i zapewniły sobie miejsce w czołowej czwórce. 

Grupa A

W pierwszym dzisiejszym meczu zagrały Niemki i Hiszpanki. Po bardzo zaciętym, momentami ostrym meczu lepsze okazały się te pierwsze. O zwycięstwie zadecydowała lepsza skuteczność i konsekwencja w dążeniu do zdobycia goli. Hiszpanki grały ostrzej, czego efektem było kończenie meczu w zdekompletowanym składzie. Bramki strzelały w 25 minucie Graf i w 66 Orschmann. Dwoma zwycięstwami reprezentacja naszych zachodnich sąsiadów zapewniła sobie awans do półfinału i udział w przyszłorocznych mistrzostwach świata do lat 20.

W drugi meczu gospodynie turnieju zmierzyły się ze Szkotkami. Mecz nie był wybitnym widowiskiem, sporo było walki, ale niewiele sytuacji bramkowych. W pierwszej połowie bramki nie padały, ale zaraz na początku drugiej części gry Hanson dała Szkocji prowadzenie. Irlandki osiągnęły sporą przewagę, dążąc do wyrównania. Dopięły swego 5 minut przed końcowym gwizdkiem za sprawą McDaniel.

Wyniki:

Niemcy – Hiszpania 2:0
Irlandia Północna – Szkocja 1:1

Tabela:

1. Niemcy 6 pkt
2. Hiszpania 3 pkt
3. Irlandia Północna 1 pkt
4. Szkocja 1 pkt

Grupa B

Chyba nikt nie spodziewał się takiego wyniku w meczu Włochy – Francja. Obie drużyny przegrały swoje pierwsze mecze i by pozostać w grze o najwyższe cele na tym turnieju musiały wygrać. Mecz obfitował w sytuacje podbramkowe, strzały na bramkę, ładne, dynamiczne akcje. Wynik otworzyła Serturini dając Włoszkom prowadzenie już w 9 minucie, ale potem do siatki trafiały tylko Francuzki. Włoska bramkarka, nie mająca wyraźnie swojego dnia, pokonana została sześciokrotnie. Hat-trick ustrzeliła Bourdieu, po jednej bramce dołożyły Olivier, Laurent i Gavory.

Holenderki zapatrzyły się chyba na swoje starsze koleżanki, które niedawno zdobyły tytuł mistrzyń Europy i już w drugim meczu grupowym zapewniły sobie awans do półfinału. Dziś pokonały 2:0 Angielki, szczególnie w pierwszych 45 minutach będąc drużyną zdecydowanie lepszą. Bramki zdobywały Nouven w 11 minucie i Smits dosłownie w ostatnich sekundach doliczonego do pierwszej połowy czasu gry.

Wyniki:

Włochy – Francja 1:6
Holandia – Anglia 2:0

Tabela:

1. Holandia 6 pkt
2. Francja 3 pkt
3. Anglia 3 pkt
4. Włochy 0 pkt

Bartosz Szafran4845 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password