Piłka nożna – ME U19: Pierwsze niespodzianki – Gruzja i Niemcy wciąż w grze!

Na Mistrzostwach Europy piłkarzy do lat 19 doszło do pierwszych niespodzianek. Dzięki nim, Anglicy liderują dziś w grupie B, a w grupie A… Gruzja wciąż ma dosyć realne szanse na awans.

Pogromcy Polaków z kwalifikacji – Portugalczycy – przez turniej na pewno nie przechodzą niczym burza. Po pokonaniu Gruzji 1:0, tym razem przyszedł bardzo trudny mecz z Czechami. W nim po raz kolejny ratować musiał Rui Pedro, który, choć z akcji, a nie z rzutu karnego, ustalił wynik na 2:1. Do sensacji doszło natomiast w drugim meczu tejże grupy. Spotkały się w nim dwie przegrane ekipy z pierwszej serii spotkań – Gruzini i Szwedzi. Nie ulegało jednak wątpliwości, że to ci drudzy są zdecydowanymi faworytami spotkania. Tymczasem gospodarze, dzięki znakomitemu początkowi spotkania, zdobyli dwie bramki i to oni wygrali mecz 2:1, utrzymują się w grze o awans. Bezpośredni mecz o półfinał zagrają w następnej kolejce. Ich zadaniem będzie zwycięstwo z reprezentacją Czech.

W grupie B natomiast niespodziankę sprawili Anglicy, którzy dzięki bramce Breretona z ostatnich minut spotkania, zdołali pokonać Holendrów. Zwycięstwo nad „Oranje” nic im jednak nie gwarantuje. Przed nimi bowiem starcie z Niemcami, którzy w swoim spotkaniu potrafili pewnie pokonać Bułgarię. Nasi zachodni sąsiedzi pokonali młodych piłkarzy z Półwyspu Bałkańskiego 3:0. Patrząc na ten wynik trzeba wziąć jednak poprawkę na to, że dwie bramki padły po rzutach karnych, a Bułgarzy już od 17. minuty musieli radzić sobie, grając w dziesiątkę. Kwestie awansu w tej grupie rozstrzygną się na styku. Jeśli bowiem Niemcy pokonaliby Anglików, a Holandia wygrała z Bułgarią, będziemy liczyć bramki.