Piłka nożna – ME U19: Początek mistrzostw bez sensacji

W Belfaście, stolicy Irlandii Północnej, rozpoczęły się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej kobiet do lat 19. Mimo dwóch emocjonujących spotkań, nie doczekaliśmy się żadnej niespodzianki.

Rywalizację w grupie A zainaugurowały Niemki i Szkotki. Zdecydowanie lepsze na boisku okazały się te pierwsze, co udowodniły już od samego początku spotkania. Bramka Gwinn zapewniła naszym zachodnim sąsiadkom prowadzenie już w 19. minucie. Jeszcze przed przerwą Niemki strzelił kolejną bramkę, podwyższając wynik na 2:0. W drugiej części spotkania Niemki nie spoczęły na laurach i zdołały – dzięki bramce Memeti – dobić rywalki, wygrywając mecz 3:0.

W drugim spotkaniu grupy A gospodynie turnieju walczyły z reprezentantkami Hiszpanii. Irlandki długo potrafiły się bronić, przed natarciami rywalek, jednak w 30. minucie musiały skapitulować. Do siatki trafiła wówczas Garcia. Później swoje zdołała dołożyć jeszcze Guijarro, dzięki czemu „La Furia Roja” spokojnie wygrała to spotkanie 2:0.

Więcej emocji doświadczyliśmy za sprawą rozgrywek grupy B. W pierwszym spotkaniu tejże, Francuzki zmierzyły się z Holenderkami. Pomimo dość wyrównanych sił po obu stronach, na korzyść „Oranje” zaważył początek spotkania, w którym najpierw do siatki trafiła Pelova, a następnie… Piga zanotowała bramkę samobójczą. Tak zdobytego prowadzenia Holenderki już nie oddały, wygrywając całe spotkanie 2:0.

W wieczornym hicie dnia wystąpiły natomiast Włoszki i Angielki. Po bezbramkowej pierwszej części spotkania, szalę zwycięstwa na wagę Wyspiarek na początku drugiej połowy przechyliła Allen, która zdołała strzelić dwie bramki. Końcówka spotkania należała do Włoszek. Reprezentantki Italii dwoiły się i troiły, aby odrobić stratę. Mimo to udało im się strzelić tylko jedną bramkę i ostatecznie przegrały mecz 1:2.

CHCESZ ZAROBIĆ? MAMY DLA CIEBIE SPECJALNĄ OFERTĘ!
ZAGRAJ RAZEM Z NAMI!


GRUPA A
Niemcy – Szkocja 3:0 (2:0)
Irlandia Północna – Hiszpania 0:2 (0:1)

1.  Niemcy 3 3:0
2.  Hiszpania 3 2:0
3.  Irlandia Pn. 0 0:2
4.  Szkocja 0 0:3

GRUPA B
Francja – Holandia 0:2 (0:2)
Włochy – Anglia 1:2 (0:0)

1  Holandia 3 2:0
2.  Anglia 3 2:1
3.  Włochy 0 1:2
4.  Francja 0 0:2

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password