Piłka nożna – ME U19: Początek mistrzostw bez sensacji

W Belfaście, stolicy Irlandii Północnej, rozpoczęły się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej kobiet do lat 19. Mimo dwóch emocjonujących spotkań, nie doczekaliśmy się żadnej niespodzianki.

Rywalizację w grupie A zainaugurowały Niemki i Szkotki. Zdecydowanie lepsze na boisku okazały się te pierwsze, co udowodniły już od samego początku spotkania. Bramka Gwinn zapewniła naszym zachodnim sąsiadkom prowadzenie już w 19. minucie. Jeszcze przed przerwą Niemki strzelił kolejną bramkę, podwyższając wynik na 2:0. W drugiej części spotkania Niemki nie spoczęły na laurach i zdołały – dzięki bramce Memeti – dobić rywalki, wygrywając mecz 3:0.

W drugim spotkaniu grupy A gospodynie turnieju walczyły z reprezentantkami Hiszpanii. Irlandki długo potrafiły się bronić, przed natarciami rywalek, jednak w 30. minucie musiały skapitulować. Do siatki trafiła wówczas Garcia. Później swoje zdołała dołożyć jeszcze Guijarro, dzięki czemu „La Furia Roja” spokojnie wygrała to spotkanie 2:0.

Więcej emocji doświadczyliśmy za sprawą rozgrywek grupy B. W pierwszym spotkaniu tejże, Francuzki zmierzyły się z Holenderkami. Pomimo dość wyrównanych sił po obu stronach, na korzyść „Oranje” zaważył początek spotkania, w którym najpierw do siatki trafiła Pelova, a następnie… Piga zanotowała bramkę samobójczą. Tak zdobytego prowadzenia Holenderki już nie oddały, wygrywając całe spotkanie 2:0.

W wieczornym hicie dnia wystąpiły natomiast Włoszki i Angielki. Po bezbramkowej pierwszej części spotkania, szalę zwycięstwa na wagę Wyspiarek na początku drugiej połowy przechyliła Allen, która zdołała strzelić dwie bramki. Końcówka spotkania należała do Włoszek. Reprezentantki Italii dwoiły się i troiły, aby odrobić stratę. Mimo to udało im się strzelić tylko jedną bramkę i ostatecznie przegrały mecz 1:2.

CHCESZ ZAROBIĆ? MAMY DLA CIEBIE SPECJALNĄ OFERTĘ!