Piłka nożna – ME U19: Polki nie pojadą na EURO, choć zabrakło niewiele

Do historycznego awansu na Mistrzostwa Europy piłkarek do lat 19, Polkom zabrakło jednego zwycięstwa. Zamiast niego, była jednak sroga nauka gry w piłkę od ekipy niemieckiej.

Samo znalezienie się na etapie elite round, a zatem na ostatnim etapie kwalifikacji do Mistrzostw Europy U-19, jest – co trzeba przyznać  – sporym osiągnięciem dla naszych rodaczek. Polki rywalizowały o EURO ze Szwajcarkami, Islandkami oraz reprezentantkami Niemiec.

W pierwszych dwóch spotkaniach, biało-czerwone poradziły sobie bardzo dobrze. Na początek zremisowały bezbramkowo z reprezentacją Szwajcarii, aby w następnym meczu pokonać – po bramkach Lefeld i Jędrzejewicz – 2:1 piłkarki z Islandii.

Mając cztery punkty po dwóch spotkaniach, Polki miały świadomość, że nie będą już w stanie awansować, jako najlepsza drużyna z drugiego miejsca. W ostatnim meczu trzeba było zatem pokonać reprezentację Niemiec, aby wywalczyć sobie zwycięstwo w tabeli grupowej.

Niestety, dziś Niemki pokazały klasę i ani przez moment nie pozostawiły złudzeń naszym rodaczkom. Strzelanie rozpoczęła Freigang, do przerwy było już 0:3 i dopiero w 53. minucie Grabowskiej udało się zdobyć honorową bramkę. Po niej jednak, Niemki dołożyły jeszcze cztery swoje trafienia, wygrywając ostatecznie mecz 7:1. Taki wynik sprawił, że Polki – mimo zajęcia drugiego miejsca w swojej grupie elite round – nie awansują na Mistrzostwa Europy.