Piłka nożna – ME U19: Portugalia i Anglia w finale

Dwie bramki zadecydowały o składzie finału piłkarskich mistrzostw Europy do 19 lat rozgrywanych w Gruzji. W meczach Portugalia – Holandia i Anglia – Czechy zanotowaliśmy wyniki 1:0.

Mecz Portugalczyków z Holendrami stał na bardzo wysokim poziomie, był szybki, wyrównany, pełen akcji pod obiema bramkami. Przeważali, choć nieznacznie Portugalczycy, zwłaszcza w pierwszej połowie. Jedyną bramkę meczu strzelił już w 24 minucie Gedson Fernandes. Co oczywiste od tego momentu grę zaczęli prowadzić Holendrzy, ale Portugalczycy groźnie kontrowali. Mecz był zacięty, ale czysty, niewiele było przewinień, inna sprawa, że sędzia pozwalał na twardą męską walkę.

Portugalia – Holandia 1:0 (1:0)
bramka: Gedson Fernandes (24)

Jeszcze lepsze widowisko zafundowali kibicom Anglicy i Czesi. Można powiedzieć, że był to „szalony” mecz, obie drużyny na bramkę strzelały łącznie 31 razy! Przeważali Czesi, których akcje częściej „pachniały” powodzeniem. Gra, podobnie jak w pierwszym półfinale, pomimo zaciekłej walki byłą prowadzona w duchu fair play. Przez ponad 90 minut jednak ani razu piłka nie znalazła drogi do siatki. Wszyscy szykowali się do kolejnych 30 minut tej futbolowej uczty, jednak Czechów zszokował Nmecha, dając Anglikom finał w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Piłka jest czasami bardzo niesprawiedliwa, ale i za to ją tak bardzo kochamy. No może dziś w Czechach nikt pod tym by się nie podpisał.

Anglia – Czechy 1:0 (0:0)
bramka: Nmecha (90+3)

Bartosz Szafran4717 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.