Piłka nożna – ME U19: Przed nami półfinały

W grze o Mistrzostwo Europy piłkarzy do lat 19 pozostały już tylko cztery drużyny. Po ostatniej kolejce meczów grupowych do Szwedów i Bułgarów, którzy z walką o medale pożegnali się już wcześniej, dołączyli Niemcy i Gruzini.

Grupa A nie przyniosła nam sensacji. Portugalczycy, którzy awans mieli już pewny po dwóch spotkaniach grupowych spokojnie zremisowali z najgorszą w grupie reprezentacją Szwecji 2:2. W drugim spotkaniu natomiast, walkę o wyjście z grupy – zgodnie z przewidywaniami – wygrali Czesi. Nasi południowi sąsiedzi po bramkach Sasinka i Holika zdołali ograć Gruzinów 2:0. I choć gospodarze zaprezentowali się na tegorocznym EURO U-19 nadspodziewanie dobrze, nie udało im się dokonać sensacji, jaką niewątpliwie byłby awans do półfinału.

Przeciwko Czechom w meczu półfinałowym zagrają Anglicy. Dla piłkarzy zza południowej granicy będzie to niezwykle trudna przeprawa. Synowie Albionu bowiem w każdym dotychczasowym meczu potrafią zwyciężyć. Tak było i tym razem. Wyspiarze nie pozostawili złudzeń Niemcom – pokonując ich 4:1 (dla Niemców był to mecz bliźniaczy do tego przeciwko Holendrom – tam również wszystkie bramki padły w drugiej połowie gry), wyeliminowali naszych zachodnich sąsiadów z turnieju. Awans do półfinału wywalczyli sobie natomiast Holendrzy, którym jednak idzie jak po grudzie. W ostatnim meczu grupowym „Oranje” jedynie zremisowali z Bułgarami 1:1. Zajęli zatem 2. miejsce w tabeli grupowej i w półfinale zmierzą się z Portugalczykami.


Grupa A
Portugalia – Szwecja 2:2 (0:1)
Czechy – Gruzja 2:0 (1:0)

1.  Portugalia 7 5:3
2.  Czechy 6 5:3
3.  Gruzja 3 2:4
4.  Szwecja 1 4:6

Grupa B
Anglia – Niemcy 4:1 (0:0)
Holandia – Bułgaria 1:1 (0:0)

1.  Anglia 9 7:1
2.  Holandia 4 5:3
3.  Niemcy 3 5:8
4.  Bułgaria 1 1:6

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password