Piłka nożna – ME U21: Dobre losowanie biało-czerwonych!

Przygotowania do Mistrzostw Europy U21 w piłce nożnej, które odbędą się w Polsce, wkraczają na ostatnią prostą. Dziś rozlosowano grupy turnieju. Biało-czerwoni trafili nieźle. Na stadionach w Lublinie i Kielcach będą mierzyć się ze Słowakami, Szwedami i Anglikami.

Na Mistrzostwa Europy do lat 21 zakwalifikowało się 12 najlepszych młodzieżowych reprezentacji Starego Kontynentu. Ekipy te rozlosowane zostały na 3 grupy, z których tylko zwycięzcy oraz najlepsza reprezentacja z drugiego miejsca awansują do półfinałów turnieju.

Polacy nie mogą narzekać na los. Trafili bowiem na drużyny, które z pewnością znajdują się w ich zasięgu. Już na początek zmagań – w meczu otwarcia, który odbędzie się 16 czerwca w Lublinie – nasi rodacy zmierzą się ze Słowakami. Aby myśleć o dobrym wyniku w zawodach, ten mecz trzeba będzie wygrać.

Kolejne pojedynki będą już nieco trudniejsze. Biało-czerwoni pozostaną jeszcze przez kilka dni w Lublinie, aby również tam, 19 czerwca, rozegrać swój kolejny mecz – tym razem przeciwko Szwedom. Po nim przejadą do Kielc, by na Kolporter Arena podjąć reprezentację Anglii.

W razie pomyślnych wyników czeka ich podróż na południe. Finały rozegrane zostaną bowiem w Tychach i Krakowie. Przemieszczać nie będzie się musiał za to zwycięzca grupy C, a zatem Niemcy, Czesi, Duńczycy albo Włosi. Ekipy te właśnie na tych obiektach rozgrywać będą swoje mecze od początku turnieju.

Najdłuższą podróż na finały zanotuje zaś zwycięzca grupy B, w której mierzyć się będą Hiszpania, Portugalia, Serbia i Macedonia. Drużyny te swoje grupowe pojedynki rozegrają na obiektach usytuowanych w Gdyni i Bydgoszczy.

Podział na grupy:
Grupa A (Lublin/Kielce): Polska, Anglia, Szwecja, Słowacja
Grupa B (Gdynia/Bydgoszcz): Portugalia, Hiszpania, Serbia, Macedonia
Grupa C (Kraków/Tychy): Niemcy, Dania, Włochy, Czechy

Terminarz Polaków:
16 czerwca – vs. Słowacja (Lublin)
19 czerwca – vs. Szwecja (Lublin)
22 czerwca – vs. Anglia (Kielce)
ew. 27 czerwca – półfinał (Kraków lub Tychy)
ew. 30 czerwca – FINAŁ (Kraków)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password