Piłka nożna – ME U21: Koniec marzeń o półfinale. Polacy przegrywają z Anglią

W Kielcach oraz Lublinie ważyły się dziś losy „polskiej” grupy młodzieżowych mistrzostw Europy. Niestety, Polacy nie sprostali Anglikom, a ponadto Słowacja pewnie pokonała Szwecję. Tym samym zespół Marcina Dorny zakończył zmagania na ostatnim miejscu w grupie. 

W poprzednich spotkaniach tego turnieju zaczynaliśmy świetnie. Niestety, tym razem wynik otworzyli nasi rywale i to już w szóstej minucie. Błąd w kryciu popełnił Przemysław Frankowski, co natychmiastowo wykorzystał Demarai Gray. Zawodnik Leicester City bez wahania uderzył z dystansu, a w zdobyciu bramki pomógł jeszcze rykoszet jednego z naszych obrońców. Jak by tego było mało, mniej więcej w tym samym czasie bramkę zdobyli Słowacy. Spokojni awansu Anglicy imponowali techniką, nietuzinkowymi zagraniami, a niekiedy groźnymi strzałami po szybkich i nieprzewidywalnych akcjach. Polacy szukali swoich szans w kontratakach, jednak i w obronie nasi rywale radzili sobie bardzo dobrze. Prowadzenie Anglii jeszcze przed przerwą mogłoby być wyższe, jednak w kilku sytuacjach w bramce świetnie interweniował Jakub Wrąbel.

Nie wiele pomogła narada i wyraz wzajemnego wsparcia tuż przed startem drugiej części spotkania. Nawet fantastyczny i nieustannie głośny doping tych 13 176 kibiców (w większości Polaków) nie zmienił obrazu widowiska. Anglicy prowadzili grę pod własne dyktando, budując coraz to groźniejsze akcje. Do przełomowego momentu mogło dojść w 69. minucie. W polu karnym piłki nie zdołał jednak opanować Jarosław Niezgoda. Anglicy w odpowiedzi wyszli z zabójczą kontrą. Po szybkiej akcji trzech na dwóch piłkę do pustej bramki skierował Jacob Murphy. Gwoździem do trumny okazał się rzut karny sprokurowany przez Jana Bednarka. Za niesportowe zachowanie obrońca Lecha Polska otrzymał drugą żółtą kartkę. Okazję z jedenastu metrów wykorzystał z kolei Lewis Baker.

Również w Lublinie dość szybko, bo już w piątej minucie padła pierwsza bramka. Świetną techniką popisał się Robert Mazan, który dośrodkował piłkę na dalszy słupek, gdzie czekał już Martin Chrien. Pomocnik Viktorii Pilzno przymierzył głową w prawy dolny róg bramki. Słowacy znacznie przeważali w tym meczu, często dochodzili do sytuacji strzeleckich aż w końcu podwyższyli prowadzenie. Tym razem sprytem wykazał się Jaroslav Mihalik, który po przecięciu podania rywala, przejął piłkę, kopiąc nisko na środek siatki. W 73. minucie Szwedów dobił jeszcze Lubomir Satka.

Znamy już zatem rozstrzygnięcia pierwszej grupy młodzieżowych mistrzostw Europy. Pewne już jest, że Szwecja nie obroni tytułu, zaś Anglia po raz pierwszy od czterech turniejów zagra w półfinale.


Anglia – Polska 3:0 (1:0)
Bramki: 6′ Demarai Gray, 69′ Jacob Murphy,  82′ Lewis Baker
Kartki: 65′ Alfie Mawson – 79′ 82′ Jan Bednarek

Słowacja – Szwecja 3:0 (2:0)
Bramki: 5′ Martin Chrien, 22′ Jaroslav Mihalik, 73′ Lubomir Satka
Kartki: – 56′ Kerim Mrabti, 86′ Linus Wahlqvist

 1.  Anglia 7 5:1
 2.  Słowacja 6 6:3
 3.  Szwecja 2 2:5
 4.  Polska 1 3:7

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password