Piłka nożna – ME U21: Portugalczycy poza turniejem!

TestYou Timing - profesjonalne fotokomórki sportowe

Za nami ostatnia seria spotkań w grupie B. Podczas pojedynków w Gdyni i Bydgoszczy, Hiszpanie zdołali postawić kropkę nad „i”, wywalczając sobie awans do półfinału. Niespodziewanie o wyjściu z grupy myśleć nie mogą już Portugalczycy.

Z racji tego, że była to ostatnia kolejka gier, obydwa dzisiejsze spotkania rozegrano w tym samym czasie. Żadnych niespodzianek nie było w Gdyni, gdzie Hiszpanie nie pozwolili zaskoczyć się Serbom. Zagrali bardzo pewnie i choć wygrali tylko 1:0, po bramce Denisa Suareza, zdobytej jeszcze w pierwszej połowie spotkania, cały czas kontrolowali bardzo dobrze to, co działo się na murawie. Było to trzecie zwycięstwo La Furia Roja w grupie, po którym Hiszpanie mogli cieszyć się z awansu do półfinału.

Tego bliscy byli również Portugalczycy, którzy mogli zawalczyć o wyjście z grupy jako najlepsza ekipa z drugiego miejsca. Wystarczyło, żeby dziś pokonali Macedonię trzema lub większą ilością bramek. Cel ten nie był wygórowany. Szczególnie, że piłkarze z Bałkanów na inaugurację turnieju przegrali z Hiszpanami 0:5. Tym razem również spotkanie rozpoczęło się nie po ich myśli. Szybko do bramki trafił Edgar Ie, już w 22. minucie na 2:0 podwyższył Bruma i wydawało się, że bardzo szybko piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego osiągną to, co sobie zamierzyli. Jeszcze przed przerwą przyszedł jednak błąd w obronie, który na bramkę zamienił niespodziewanie Bardhi.

W tym momencie Portugalczycy ponownie do awansu potrzebowali dwóch bramek. Drugą połowę zaczęli zatem bardzo dynamicznie. Od razu swoich sił spróbował Medeiros, po którego strzale jednak piłka minimalnie minęła bramkę. Kilka minut później jednak Medeiros dograł do Podence, a ten zdobył bramkę na 3:1. I tym razem radość portugalskich fanów trwała krótko, bowiem w 79. minucie kontratak rywali wykończył Markoski.

Do końca meczu pozostało niewiele, a Portugalczycy zmuszeni byli rzucić wszystko na jedną kartę. Ruszyli do chaotycznego ataku, który z początku poskutkował. W 91. minucie zamieszanie w polu karnym wykorzystał Bruma, zdobywając bramkę na 4:2. Więcej już jednak ustrzelić się nie udało. Portugalczycy, mimo zwycięstwa, nie przeskoczyli zatem Słowaków w klasyfikacji drużyn z 2. miejsc. Już dziś pożegnali się zatem z udziałem w turnieju.


Hiszpania – Serbia 1:0 (1:0)
Bramka: 38′ Denis Suarez
Kartki: 90′ Merino21′ Djurdjevic, 40′ Jovanovic, 41′ Djurdjevic

Portugalia – Macedonia 4:2 (2:1)
Bramki: 2′ Egdar Ie, 22′ i 91′ Bruma, 57′ Podence – 40′ Bardhi, 79′ Markoski
Kartki: 86′ Paciencia, 92′ Jota, 97′ Figueiredo49′ Babunski, 63′ Musiliu, 88′ Siskovski, 95′ Bardhi

1.  Hiszpania 9 9:1
2.  Portugalia 6 7:5
3.  Serbia 1 2:5
4.  Macedonia 1 4:11

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password