Piłka nożna – ME U21: Znamy kadrę Polski!

Trener Dorna dowołał kolejnych zawodników, którzy wystąpią na Mistrzostwach Europy do lat 21. Znamy już zatem pełną kadrę, jaka już za dwa tygodnie powalczy w grupie A ze Słowakami, Anglikami i Szwedami.

Nieco zmieniło się od czasu pierwszych powołań. Przede wszystkim – co było wiadomo nie od dziś – trener Dorna musiał powołać zawodników z ligi polskiej. Tutaj Marcin Dorna nie zaskoczył. Na liście powołanych znaleźli się m.in. Jan Bednarek, Patryk Lipski, Przemysław Frankowski, Radosław Murawski, Dawid Kownacki czy Jarosław Niezgoda, a zatem piłkarze dobrze znani wszystkim kibicom Ekstraklasy.

Pewne perturbacje pojawiły się jednak przy piłkarzach zza granicy. Jako trzeci bramkarz dowołany został Maksymilian Stryjek, występujący na co dzień w Anglii. Wiemy już także, że Karol Linetty do kadry U21 dołączy dopiero po zgrupowaniu „dorosłej” kadry, która 10 czerwca mierzyć będzie się z Rumunią.

Najbardziej przykrą dla nas zmianą jest jednak brak w ostatecznej kadrze na EURO U21 Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego, na których udział w imprezie nie zgodzili się włodarze Napoli, w którego to barwach obaj zawodnicy występują.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password