Piłka nożna – mecz towarzyski: Rzeźnia w Tatenhill

Reprezentacja Polski do lat 19 poniosła klęskę w wyjazdowym meczu towarzyskim z Anglią. W St George’s Park National Football Centre w Tatenhill Polacy przegrali aż 1:7 (0:7). Podopieczni Dariusza Dźwigały kolejny mecz rozegrają w poniedziałek z Kazachstanem.

Pierwsza połowa gry to była rzeźnia. Anglicy robili co chcieli, kompletnie zdominowali reprezentację Polski i byli piekielnie skuteczni w dobrych sytuacjach. Między 7. a 33. minutą strzelili aż siedem bramek, co dobitnie pokazało różnicę między drużynami. „Biało-czerwoni” po przerwie wyglądali nieco lepiej, ale wynikało to najprawdopodobniej z luźniejszego podejścia gospodarzy. Polacy strzelili nawet bramkę, a jej autorem był Radosław Kanach. Na niewiele się to jednak zdało, bowiem wynik 1:7 wciąż wygląda bardzo źle i stawia poważny znak zapytania nad jakością tej ekipy. Liczymy na rehabilitację już w poniedzałek w Sulejówku, kiedy to podopieczni Dariusza Dźwigały zmierzą się z Kazachstanem.

W reprezentacji Polski nie zobaczyliśmy Marcela Zylli, namaszczonego przez Carlo Ancelottiego talentu Bayernu Monachium.

ANGLIA – POLSKA 7:1 (7:0)
George Hirst 7, 26, 28, Edward Nketiah 10, 18, 33, Elliot Embleton 15 – Radosław Kanach 57

Polska: 1. Tomasz Kucz – 16. Dariusz Pawłowski (36, 4. Serafin Szota), 3. Tymoteusz Puchacz (80, 15. Kacper Kostorz), 5. Oskar Repka, 6. Tomasz Makowski, 18. Daniel Mikołajewski (88, 2. Maximilian Funk), 7. Marco Drawz (63, 17. Marcel Stefaniak), 10. Riccardo Grym (36, 13. Radosław Kanach), 9. Dominik Steczyk (70, 14. Aron Stasiak), 19. Adrian Łyszczarz (36, 8. Jakub Moder), 11 Mikołaj Kwietniewski.