Piłka nożna – mecz towarzyski U-19: Wygrana z Kazachstanem

Reprezentacja Polski do lat 19 zwyciężyła w meczu sparingowym z Kazachstanem 1:0 (0:0). Bramkę na wagę wygranej zdobył Dominik Steczyk w 56. minucie. Dla podopiecznych Dariusza Dźwigały to ważny wynik, bowiem pozwoli zapomnieć o niedawnej klęsce z Anglią 1:7.

Polacy byli zdecydowanymi faworytami spotkania rozgrywanego w Sulejówku. Nie wszystko układało się jednak dobrze. Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem gry w środku pola. „Biało-czerwoni” nie mogli poradziś sobie z dobrze ustawionymi i mądrze grającymi Kazachami. Mieli duże problemy z kreowaniem gry i zwykłym zrozumieniem. Goście rzadko przedostawali się pod pole karne naszej drużyny, nie będąc w stanie sprowokować jakiegokolwiek zagrożenia.

Druga połowa wyglądała zdecydowanie lepiej w wykonaniu Polaków. Gra coraz lepiej zawiązywała się, a zmiennicy pokazali wiele sportowej jakości i chęci do gry. Jeden z nich otworzył wynik spotkania. Grający na co dzień w VFL Bochum Dominik Steczyk urwał się obronie Kazachów i pewnie umiescił piłkę w bramce. Do końca meczu już nic wielkiego się nie działo. „Biało-czerwoni” nie byli w stanie podwyższyć prowadzenia, ale dowieźli przewagę do końca i zapisali na swoje konto zwycięstwo.

POLSKA – KAZACHSTAN 1:0 (0:0)
56′ Dominik Steczyk

Polska: 1. Miłosz Mleczko – 2. Maximilian Funk (74 Tomasz Makowski), 3. Tymoteusz Puchacz, 4. Serafin Szota (78 Kacper Kostorz), 5. Oskar Repka, 8. Jakub Moder (46 Riccardo Grym), 11. Kacper Chodyna (74 Dariusz Pawłowski), 13. Radosław Kanach (64 Adrian Łyszczarz), 14. Aron Stasiak (46 Dominik Steczyk), 17. Marcel Stefaniak (64 Marco Drawz), 21. Marcel Zylla (64 Daniel Mikołajewski).