Piłka nożna – MEJ: Trudna droga Polaków

Po losowaniu ostatniej rundy eliminacji Mistrzostw Europy U17 oraz U19, wiemy jedno – łatwo dostać się na EURO nie będzie. Zarówno w jednym jak i w drugim roczniku biało-czerwoni zagrają z klasowymi zespołami.

Bardzo trudne zadanie rysuje się szczególnie przed zawodnikami reprezentacji do lat 19. Polacy na „elite round”, a zatem ostatnią rundę eliminacji ME U-19, polecą do Portugalii. Gospodarze turnieju to brązowi medaliści sprzed roku. A oprócz Portugalczyków, na Polaków czekać tam będą również Chorwaci i Turcy. O ile ci drudzy nie są potęgą w młodzieżowej piłce, o tyle reprezentacja Chorwacji… w poprzedniej kampanii zajęła wysokie, 8. miejsce. Dodajmy do tego, że na Mistrzostwa Europy U-19 do Gruzji pojedzie tylko zwycięzca grupy.

Zadanie wydaje się niemożliwe? Na pewno będzie niezwykle trudno. Ale cóż – kciuki za Polaków będzie można ściskać między 23 a 28 marca 2017. Wtedy to właśnie odbędzie się wspomniany turniej eliminacyjny.

Podział na grupy w elite round (podświetlony gospodarz turnieju każdej z grup, awans na ME U-19 uzyskają tylko zwycięzcy):

Grupa 1 Grupa 2 Grupa 3 Grupa 4 Grupa 5 Grupa 6 Grupa 7
Holandia Niemcy Hiszpania Chorwacja Izrael Austria Szwecja
Grecja Słowacja Norwegia Turcja Francja Czechy Włochy
Ukraina Serbia Anglia Polska Bośnia Węgry Irlandia
Finlandia Cypr Białoruś Portugalia Bułgaria Szkocja Belgia

Łatwo nie będzie również biało-czerwonym w eliminacjach Mistrzostw Europy U-17. Tam co prawda po dwa zespoły z każdej grupy eliminacyjnej, dostaną się do turnieju głównego, który odbędzie się w Chorwacji. Ale… losowanie było dla Polaków wyjątkowo nieprzychylne.

Nasza reprezentacja do lat 17 na elite round również pojedzie do Portugalii. Tam Polacy będą mieli okazję zmierzyć się między innymi z Portugalczykami i Hiszpanami, a zatem… mistrzami i wicemistrzami Europy U-17 z zeszłego roku. Niezbyt pocieszający wydaje się nawet fakt, że oprócz nich, naszym rywalem będą również Grecy, a zatem ekipa, z której pokonaniem nie powinniśmy mieć większych problemów.

Szanse na awans są… być może jeszcze mniejsze, niż w przypadku reprezentacji do lat 19. Jak zwykle to bywa, losowanie nie jest dla wszystkich sprawiedliwe. W jednej grupie dojdzie do rewanżu za finał z zeszłego roku, w innej za to… Cypr zmierzy się z Wyspami Owczymi. Warto będzie jednak zobaczyć biało-czerwonych w walce z tak silnymi rywalami. Turniej elite round U-17 odbędzie się między 10 a 15 marca 2017.

Podział na grupy w elite round (podświetlony gospodarz turnieju każdej z grup, awans na ME U-17 uzyskają zwycięzcy grup oraz 7 najlepszych drugich miejsc):

Grupa 1 Grupa 2 Grupa 3 Grupa 4 Grupa 5 Grupa 6 Grupa 7 Grupa 8
Niemcy Rosja Hiszpania Szkocja Holandia Szwecja Anglia Irlandia
Turcja Izrael Portugalia Szwajcaria Włochy Francja Bośnia Cypr
Finlandia Węgry Polska Serbia Białoruś Austria Słowenia Słowacja
Armenia Norwegia Grecja Czarnogóra Belgia Ukraina Czechy Wyspy Owcze

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password