Piłka nożna: Mistrzostwa Europy kobiet 2017 rozlosowane

Kilka dni temu odbyło się losowanie grup finałów Mistrzostw Europy kobiet w piłce nożnej. Czempionat rozegrany zostanie w czerwcu w Holandii i już w fazie grupowej zapowiada się kilka interesujących spotkań.

Przypomnijmy, że nasza reprezentacja w grupie eliminacyjnej do tych mistrzostw zajęła 3. miejsce, wyprzedzona przez Szwedki i Dunki. Nasze rywalki z eliminacji trafiły do trudnych grup. Szwedki trafiły na broniące tytułu Niemki oraz Włoszki i Rosjanki. Natomiast Dunki zagrają z gospodyniami turnieju Holenderkami oraz świetną drużynę Norwegii oraz Belgijki.

Bardzo ciekawie zapowiada się też rywalizacja w grupie D, w której dojdzie do meczów Anglia – Szkocja i Hiszpania – Portugalia, a więc lokalnych derby. Dość wyrównana wydaje się grupa C, w której faworytkami będą zapewne Francuzki, a o drugie miejsce powalczą Islandia, Austria i Szwajcaria.

Mistrzostwa rozpoczną się 16 czerwca, a meczu otwarcia zobaczymy Holenderki i aktualne jeszcze wicemistrzynie Europy Norweżki. faza grupowa potrwa do 27 czerwca. 29 i 30 rozegrane zostaną ćwierćfinały, 3 lipca półfinały, a 3 dni później finał w Enschede. Gospodarzami meczów będzie siedem holenderskich miast: Breda, Deventer, Doetinchem, Enschede, Rotterdam, Tilburg i Utrecht.

Podział na grupy:
A: Holandia, Norwegia, Dania, Belgia
B: Niemcy, Szwecja, Rosja, Włochy
C: Francja, Islandia, Austria, Szwajcaria
D: Anglia, Szkocja, Hiszpania, portugalia

Bartosz Szafran4870 Posts

Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password