Piłka nożna – MŚ U-17: Brazylia lepsza od Niemców

Dzisiaj poznaliśmy dwóch ostatnich półfinalistów Mistrzostw Świata U-17 rozgrywanych w Indiach. W hicie 1/4 finału Brazylia pokonała Niemców 2:1, chociaż przez większość spotkania musiała gonić wynik.

Od samego początku było widać na boisku dużą jakość czysto piłkarską. Obie drużyny wiedziały co robić z piłką, potrafiły konstruować składne, ciekawe i szybkie akcje. W pierwszej połowie przełożyło to się tylko na jednego gola. Mający zdecydowaną przewagę, nie pozwalający przeciwnikom na dojście do swojego pola karnego, Niemcy otworzyli wynik spotkania w 21. minucie, kiedy to skutecznym uderzeniem z rzutu karnego popisał się Arp. Brazylijczycy długo nie mogli przejąć kontroli nad spotkaniem i w pierwszych 45. minutach nie zdołali stworzyć większego zagrożenia pod bramką strzeżoną przez Plogmanna.

Druga połowa meczu przyniosła wiele emocji i dramaturgii. Coraz śmielej atakująca Brazylia stwarzała coraz groźniejsze sytuacje i w 71. minucie dopięła swego za sprawą Weversona. „Canarinhos” rzucili się do dalszych ataków, pragnąc zamknąć spotkanie w regulaminowym czasie gry. W 77. minucie wreszcie wyszli na prowadzenia, a strzelcem bramki okazał się Paulinho. Zszokowani przebiegiem wydarzeń Niemcy rzucili się do skomasowanych ataków, ale nie byli w stanie już strzelić gola i musieli pożegnać się z turniejem.

W drugiem dzisiejszym spotkaniu Hiszpania pokonała Iran 3:1, kontrolując go od pierwszej do ostatniej minuty. Zespół z Półwyspu Iberyjskiego szybko wyszedł na prowadzenie, potem dwukrotnie je podwyższał, dając swoim przeciwników strzelić tylko bramkę pocieszenia.

W półfinale Brazylia zmierzy się z Anglią, natomiast Hiszpania podejmie Mali.

HISZPANIA – IRAN 3:1 (1:0)
13′ Ruiz, 60′ Gomez, 67′ Torres – 69′ Karimi

HISZPANIA: Fernandez – Miranda, Guillamon Sanmartin, Chust Garcia, Morey Bauza – Moha, Blanco (69′ Alonso), Gomez Martin (65′ Garcia Martret), Gelabert Pina, Torres – Ruiz (85′ Pedro)

IRAN: Gholamzadeh – Satavi, Shariati, Esmaeilzadeh, Jalali (70′ Khodamoradi) – Namdari, Sharifi, Ghobeishavi, Ghaderi (62′ Karimi) – Hosseinzadeh (65′ Sardari), Sayyad

NIEMCY – BRAZYLIA 1:2 (1:0)
21′ (k.) Arp – 71′ Weverson, 77′ Paulinho

NIEMCY: Plogmann – Vagnoman, Mai, Bisseck, Becker – Nitzl, Cetin (76′ Boller), Kuehn (86′ Awuku), Abouchabaka (83′ Ngankam), Yeboah – Arp

BRAZYLIA: Resende Brazao – Wesley, Vitao, Halter, Candido de Almeida (46′ Weverson), – Bobsin Pereira (83′ Bungenstab Stockl), Brenner (63′ Yuri Alberto), de Souza Guimaraes, Silva Santos, Paulinho – Correa dos Santos