Piłka nożna – MŚ U-17: Brazylia na trzecim miejscu

Nie było niespodzianki w meczu o 3. miejsce piłkarskich Mistrzostw Świata do lat 17 rozgrywanych w Indiach. Brazylia pewnie pokonała 2:0 Mali i zapewniła sobie trzecie miejsce.

Trzeba jednak powiedzieć, że Brazylijczycy wcale nie mieli tego spotkania pod kontrolą. Już pierwsza połowa pokazała, że Malijczycy potrafią grać w piłkę na wysokim poziomie i to oni kontrolowali spotkanie, stwarzając sobie szanse bramkowe. Wystarczy powiedzieć, że „Canarinhos” w pierwszej połowie oddali jedynie dwa niecelne strzały, przy aż 10 rywali. Afrykanom brakowało jednak skuteczności, co skrzętnie wykorzystali Brazylijczycy po przerwie.

Zespół z Ameryki Południowej tylko trochę poprawił swoją grę po przerwie. Udawało im się przedostać pod bramkę Malijczyków, jednak to wciąż oni dominowali i oddawali większą liczbę uderzeń na bramkę rywala. Co z tego, skoro w 55. minucie to „Canarinhos” wyszli na prowadzenie, a strzelcem gola okazał się de Sousa Guimaraes? Malijczycy nie poddawali się, coraz odważniej atakowali swojego przeciwnika, zatrudniając do tego coraz większą ilość zawodników. Ich starania nie przynosiły jednak skutku, a w 88. minucie stracili drugiego gola, którego strzelił Yuri Alberto, zapewniając Brazylijczykom trzecie miejsce w turnieju.

Dzisiaj przed nami jeszcze spotkanie finałowe, w którym Anglia podejmie Hiszpanię.

BRAZYLIA – MALI 2:0 (0:0)
55′ de Souza Guimaraes, 88′ Yuri Alberto

BRAZYLIA: Resende Brazao – Wesley, Vitao, Halter, Weverson – Silva Santos, de Sousa Guimaraes, Brenner, Bobson Pereira, Paulinho – Correa dos Santos

MALI: Koita – Kane, Haidara, Fofana, Konate – Giddou, Camara, Traore, Samake, Drame – N’diaye