Piłka nożna – MŚ U-17: Iran rozgromił Niemcy

Dzisiaj podczas Mistrzostw Świata do lat 17 odbyła się druga kolejkach w grupach C i D. Pewne zwycięstwa odniosły Brazylia i Hiszpania, ale najbardziej zaskakującym rezultatem jest zwycięstwo Iranu nad Niemcami aż 4:0.

Grupa C

Młodzieżowa reprezentacja Iranu jest największą pozytywną niespodzianką indyjskiego turnieju. Po zwycięstwie 3:1 z Gwineą, dzisiaj przyszedł czas na wygraną z Niemcami. Irańczycy w pierwszej połowie meczu zupełnie zdominowali europejskiego potentata. Raz po raz szturmowali bramkę przeciwników, pozwalając im na oddanie tylko jednego cennego strzału. Udokumentowali to zresztą strzeleniem dwóch bramek. Obie okazały się autorstwa Delfiego. Druga połowa to bardziej zdecydowane ataki przeciwników, którzy musieli gonić wynik. Na nic to jednak się zdało, bowiem gole zdobywał zespół z Azji i ostatecznie zwyciężył 4:0.

W drugim spotkaniu grupy C, Kostaryka zremisowała z Gwineą 2:2. Na prowadzenie dwukrotnie wychodził zespół z Ameryki Południowej, ale dwukrotnie nie był w stanie utrzymać korzystnego rezultatu. Zwycięstwo stracił w 81. minucie, kiedy to skutecznym trafieniem dla gości z Afryki popisał się Soumah. Trzeba jednak powiedzieć, że Gwinejczycy zasługiwali na zdecydowanie więcej, bowiem byli w stanie zupełnie zdominować Kostarykańczyków. Obie drużyny mają na koncie po jednym punkcie i przed sobą mecze z czołowymi z, kolejno, Iranem i Niemcami. Wydaje się, że zarówno Kostaryka, jak i Gwinea nie awansują do dalszej części turnieju.

IRAN – NIEMCY 4:0 (2:0)
6′, 42′ Delfi, 49′ Sayyad, 75′ Namdari

IRAN: Gholamzadeh – Jalali, Esmailzadeh, Shariati – Ghaderi, Sharifi (84′ Nasiri), Ghobeishavi, Delfi (66′ Namdari), Satavi – Sayyad, Hosseinzadeh (55′ Karimi)

NIEMCY: Plogmann – Nitzl, Mai, Boller (46′ Abouchabaka), Becker – Keitel, Awuku, Yeboah (77′ Malone), Cetin, Majetschak (46′ Ngankam) – Arp

KOSTARYKA – GWINEA 2:2 (1:1)
26′ Jarquin Ramos, 67′ Gomes Rodriguez – 30′ Toure, 81′ Soumah

KOSTARYKA: Montenegro – Cortes, Arce, Faerron, Roman – Alfaro (76′ Abarca), Arias, Castro, Jarquin Ramos – Gomez Rodriguez (70′ Cordero Gonzalez), Bustamante (46′ Chacon)

GWINEA: Camara – Soumah, Traore, Camara, Conte – Cisse, Camara (75′ Bangoura), Camara, Toure, Bangoura (72′ Soumah), Bah (56′ Sylla)

Grupa D

Brazylia była zdecydowanym faworytem spotkania i zrobiła to, co do niej należało. Dwie strzelone bramki ustawiły spotkanie, pozwoliły wygrać „Canarinhos” jak najmniejszym nakładem sił i, co za tym idzie, zapisać na swoje konto kolejne trzy punkty.

Bardzo podobny przebieg miało spotkanie Hiszpanii z Nigrem. Zespół z Europy już w pierwszej połowie strzelił trzy bramki, spokojnie kontrolował mecz w drugiej i ostatecznie zwyciężył 4:0, zapewniając sobie awans do kolejnej fazy turnieju.

BRAZYLIA – KOREA PÓŁNOCNA 2:0 (0:0)
56′ Lincoln, 61′ Paulinho

BRAZYLIA: Rozende Brazao – Wesley (78′ Rodrigo Nestor), Vitao, Halter, Weverson – Bobsin Pereira, Paulinho (64′ Vitinho), Silva Santos, de Souza Guimaraes, Brenner – Correa dos Santos (85′ Yuri Alberto)

KOREA PÓŁNOCNA: Sin – Han, Cha, Sin, Kim – Ri, Kye (65′ Paek), Kim (58′ Kwon), Yun – Kwon, Kim (81′ Ri)

HISZPANIA – NIGER 4:0 (3:0)
21′, 41′ Ruiz, 45+1 Gelabert Pina, 82′ Gomez Martin

HISZPANIA: Fernandez – Miranda, Guillamon Sanmartin, Chust Garcia, Morez Bauza – Galabert Pina, Blanco, Gomez Martin, Moha, Torres – Ruiz

NIGER: Lawali – Namata, Ibrahim, Idrissa, Soumana – Wa Massamba, Aboubacar, Sofiane, Tinni – Ibrahim, Abdourahmane