Piłka nożna – MŚ u-17: Mali i Anglia w półfinale

Dzisiaj poznaliśmy pierwszych półfinalistów Mistrzostw Świata U-17, które rozgrywane są w Indiach. Są nimi reprezentacje Mali i Anglii, które pokonały odpowiednio Ghanę i USA.

Reprezentacja Mali była minimalnym faworytem meczu z Ghaną, ale potrafiła pokazać to już od pierwszych minut spotkania. Malijczycy wyszli na prowadzenie już w 15. minucie za sprawą Drame i długo utrzymywali to prowadzenie. W 61. minucie znaleźli się jedną nogą w półfinale, kiedy drugiego gola strzelił Traore. Ghanę było stać jedynie na bramkę kontaktową, kiedy to w 70. minucie rzut karny wykorzystał Kudus.

Dużo łatwiej swojego przeciwnika pokazała Anglia i już po kwadransie mogła rozpoczynać świętowanie. Do tego czasu dwukrotnie bramkarza rywali pokonał Brewster, który postawił swoich przeciwników pod ścianą. Kiedy w 64. minucie Gibbs-White podwyższył prowadzenie na 3:0 stało się jasne, że „Duma Albionu” wygra to spotkanie. USA jednak walczyło, strzelając honorową bramkę. Wynik meczu w szóstej minucie doliczonego czasu gry ustalił Brewster, który tym samym skompletował hat-tricka.

MALI – GHANA 2:1 (1:0)
15′ Drame, 61′ Traore – 70′ (k.) Kudus

MALI: Koita – Kane, Haidara, Diaby, Konate – Samake, Traore (90+3′ Sidibe), Giddou (75′ Doucoure), Camara, Drame (80′ Camara) – N’diaye

GHANA: Danlad – Yakubu, Razak Yusif, Mensah, Alhassan – Leveh (62′ Danso), Kudus, Toku (74′ Aminu), Sulley (55′ Sadiq), Iddriss – Ayiah

USA – ANGLIA 1:4 (0:2)
72′ Sargent – 11′, 14′, 90+6 (k.) Brewster, 64′ Gibbs-White

USA: Garces – Gloster, Sands, Durkin, Watts (81′ Reynolds) – Ferri (73′ Vassilev), Booth (55′ Dest), Weah, Carleton, Akinola – Sargent

ANGLIA: Anderson – Sessegnon, Latibeaudiere, Guehi, Panzo – Oakley-Boothe, McEachran, Foden (85′ Kirby), Gibbs-White (78’Gallagher) , Hudson-Odoi (90+1′ Loader) – Brewster