Piłka nożna – MŚ U-17: Niemcy i USA w ćwierćfinale

Pierwszy dzień 1/8 finału na Mistrzostwach Świata U-17 nie przyniósł zbyt wielu emocji. Niemcy i USA bardzo gładko rozprawili się ze swoimi przeciwnikami i pewnie zameldowali się w ćwierćfinale.

Reprezentacja Niemiec spotkała się z Kolumbią i chociaż była zdecydowanym faworytem, to kibice mogli liczyć na bardziej wyrównany pojedynek. Nasi zachodni sąsiedzi wyszli na prowadzenie już w 7. minucie za sprawą trafienia Arpa. Do przerwy kontrolowali spotkanie, czekając na sytuacje, które pozwolą im podwyższyć prowadzenie. Doczekali się. W 39. minucie na listę strzelców wpisał się Bisseck, który wykorzystał podanie Cetina. Zespół z Ameryki Południowej nie miał pomysłu, jak przedrzeć się przez żelazną niemiecką defensywę, ale mógł liczyć, że jakaś przypadkowa bramka na początku drugiej połowy zmieni oblicze meczu. I faktycznie gol padł szybko… tyle, że dla Niemców. Tym razem bramkarza Kolumbii pokonał Yeboah, który wykorzystał swietne zagranie, grającego dziś genialne zawody Arpa. Właśnie ten zawodnik szesnaście minut później ustalił wynik spotkania na 4:0.

W ćwierćfinale rywalem reprezentacji Niemiec będzie najprawdopodobniej znakomicie spisująca się Brazylia, która w środę skrzyżuje miecze z reprezentacją Hondurasu.

KOLUMBIA – NIEMCY 0:4 (0:2)
7′, 65′ Arp, 39′ Bisseck, 49′ Yeboah

KOLUMBIA: Mier – Meija (46′ Angel), Gutierrez, Tegue, Ofuentes – Martinez, Perea (64′ Cortes), Vidal Cubides, Meneses, Penaloza Ragga – Caicedo (46′ Campaz)

NIEMCY: Plogmann – Becker, Bisseck, Mai, Nitzl – Cetin, Keitel (12′ Vagnoman), Yeobah (59′ Malone), Abouchabaka, Jastrzembski – Arp (68′ Ngankam)

Drugie dzisiejsze spotkanie zapowiadało się na zdecydowanie bardziej wyrównane. USA, które w grupie A zajęło dopiero trzecie miejsce rywalizowało z reprezentacją Paragwaju. Zespól z Ameryki Południowej zaprezentował się w fazie grupowej bardzo dobrze, wygrywając wszystkie trzy spotkania i strzelając aż 10 bramek. Dzisiaj jednak nadszedł kryzys, który skończył się ich klęską. Pierwsza połowa przyniosła sporo emocji, ale minimalnie lepsi okazali się w niej gracze USA. W 19. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Weaha i starali się kontrolować spotkanie. Druga część gry to już prawdziwy popis Stanów Zjednoczonych, która strzeliła aż cztery gole. Ich autorami byli dwukrotnie Weah, Sargent oraz Carleton. W taki sposób USA dość niespodziewanie zameldowało się w 1/4 finału, gdzie przyjdzie im się zmierzyć ze zwycięzcą spotkania Anglia – Japonia.

PARAGWAJ – USA 0:5 (0:1)
19′, 53′, 77′ Weah, 63′ Carleton, 74′ Sargent

PARAGWAJ: Huesca – Rolon Bell, Fernandez Urbieta, Duarte, Rolon – Francisco Rodriguez, Baez (78′ Bogado), Ojeda, Galeano (30. Romero Gonzalez) – David Cardozo (55′ Armoa Nunez), Sanchez Cohener

USA: Garces – Watts, Durkin, Sands, Dest (46′ Gloster) – Goslin, Ferri (34′ Vassilev), Akinola (79′ Booth), Carleton, Weah – Sargent