Piłka nożna – MŚ U-17: Pewne wygrane Ghany i Brazylii

Do drużyn, które wystąpią w 1/4 finału Mistrzostw Świata U-17 rozgrywanych w Indiach, dopisały się dzisiaj reprezentacje Ghany i Brazylii.

Nieco więcej emocji przyniosło spotkanie Ghany z Nigrem, które rozstrzygnęło się dopiero w ostatniej minucie spotkania. Zdecydowani faworyci meczu, Ghańczycy długo nie mogli zburzyć solidnego nigryjskiego muru. Udało im się to dopiero w czwartej minucie doliczonego czasu gry pierwszej połowy, kiedy to rzut karny na bramkę zamienił Ayiah. Ten sam zawodnik miał możliwość zapewnić swojej drużynie spokój w 86. minucie gry, jednak tym razem nie zdołał pokonac z rzutu karnego Lawaliego. Nie przeszkodziło to jednak Ghańczykom w awansie do ćwierćfinału. Cztery minuty później wynik spotkania na 2:0 ustalił bowiem Danso, który wykorzystał moment skomasowanej ofensywy Nigru, dzięki czemu miał więcej miejsca do oddania skutecznego strzału. Dzięki tej wygranej Ghana ma duże szanse na awans do półfinału, bowiem w 1/4 finału zmierzy się z kolejną afrykańską, niżej notowaną ekipą, reprezentacją Mali.

Drugie dzisiejsze spotkania nie mogło być wyrównane. Brazylię i Honduras dzieli bowiem przepaść, która była widoczna także dzisiaj. Zespól z Ameryki Południowej bardzo szybko objął prowadzenia, a potem w wolnym, spokojnym tempie kontrolował mecz. Bramki dla „Canarinhos” zdobywali Brenner (dwie) i Antonio Marcos. Dużo cięższa przeszkoda czeka na Brazylijczyków w 1/4 finału, bowiem zmierzą się oni z zawsze walczącymi o najwyższe trofea Niemcami.

GHANA – NIGER 2:0 (1:0)
45’4 Ayiah, 90′ Danso

GHANA: Danlad – Alhassan, Mensah, Terry Owusu (63′ Otu), Yakubu – Gyamfi (78′ Idriss), Leveh, Arko-Mensah, Sulley, Toku (86′ Danso) – Ayiah

NIGER: Lawali – Namata, Inoussa, Idrissa, Soumana – Mahaman, Aboubacar, Wa Massamba (90+1′ Gallisoune), Sofiane (77′ Tinni), Abdourahmane, Ibrahim

BRAZYLIA – HONDURAS 3:0 (2:0)
11′, 56′ Brenner, 44′ Antonio Marcos

BRAZYLIA: Resende Brazao – Weverson (45′ Candido de Almeida), Halter, Vitao, Wesley (75′ Victor Yan) – Brenner, de Souza Guimaraes (63. Helio Junio), Bobsin Pereira, Silva Santos, Paulinho – Correa dos Santos

HONDURAS: Rivera – Cabrera Villanueva, Vallecillo Vasquez, Moreira Guity, Gomez Guzman – Chavez Suazo (88′ Flores Alvarado), Castellanos Cardona (46′ Hernandez Canales), Palma Oseguera, Lopez Bonilla, Mejia – Palacios Martinez (46′ Martinez Pineda)