Piłka nożna – MŚ U-20: Coraz mniej niewiadomych. Dobiegła końca druga kolejka fazy grupowej

Dobiegł końca kolejny dzień młodzieżowych mistrzostw świata. Na boiskach w Korei Południowej triumfowali dziś reprezentacje Arabii Saudyjskiej, Francji, Nowej Zelandii i Stanów Zjednoczonych.

W czwartek rywalizacja młodzieżowego mundialu przeniosła się do grup E oraz F. Kolejne przekonujące zwycięstwo odniosła dziś Francja. Trójkolorowi pokonali Wietnam 4:0, umacniając się na fotelu lidera swojej grupy. Dwie bramki zdobył grający w Paris Saint Germain Jean-Kevin Augustin. Po jednym trafieniu zaliczyli dziś Marcus Thuram i Denis Will Poha. W drugim meczu grupy E pierwsze w tym turnieju zwycięstwo odniosła Nowa Zelandia. Aktualny wicelider grupy pokonał Honduras 3:1.

W grupie F bój o fotel lidera stoczyły dziś reprezentacje Stanów Zjednoczonych oraz Senegalu. Po pierwszej kolejce na pierwszym miejscu plasował się zespół z Afryki. Dziś po zaciętym i wyrównanym meczu musiał uznać wyższość Amerykanom, przekrywając 1:0. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Joshua Sargent. Czwartkowe zmagania rozpoczął mecz Ekwadoru z Arabią Saudyjską. Piłkarze z zachodniej Azji wygrali w stosunku 1:2. Obie bramki zdobył dla zwycięskiej ekipy Abdulrahman Al Yami.

Grupa E
France U20 4-0 Vietnam U20
New Zealand U20 3-1 Honduras U20

Grupa F
Senegal U20 0-1 USA U20
Ecuador U20 1-2 Saudi Arabia U20

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password