Piłka nożna – MŚ U-20: Znamy skład pierwszego półfinału

Na południowokoreańskich boiskach odbyły się dziś dwa pierwsze mecze ćwierćfinałowe. Po bardzo wyrównanych spotkaniach (jedno zakończyło się po dogrywce, drugie po karnych) poznaliśmy pierwszą parę półfinałową.

Pierwszym z ćwierćfinałów był pojedynek Wenezueli ze Stanami Zjednoczonymi. Przed spotkaniem wiadomo było, że to dwie wyrównane drużyny i która z nich by tego meczu nie wygrała nie będzie to zaskoczeniem.

Od początku jednak lepiej prezentowała się drużyna z Wenezueli. Miała więcej okazji (choć i tak nie wiele, gdyż mecz w takowe nie obfitował), jednak mieli problem ze skutecznością. Co prawda już w pierwszej połowie piłka zatrzepotała w siatce Kilnsmanna, jednak po sprawdzeniu przez sędziego tej sytuacji w systemie VAR okazało się, że Cordova był na spalonym.

W drugiej połowie Cordova ponownie był bliski uszczęśliwienia wenezuelskich kibiców. Tym razem wszystko odbyło się przepisowo, jednak strzał głową piłkarza grającego z numerem 19 trafił w poprzeczkę.

W 90. minucie wciąż było 0-0, więc do rozstrzygnięcia spotkania potrzeba było dogrywki. W niej wreszcie doczekaliśmy się przepisowych bramek. W 96. minucie do amerykańskiej bramki trafił Penaranda, który wykorzystał znakomite dośrodkowanie po ziemi Sosy.

W drugiej części dogrywki Wenezuelczycy jeszcze powiększyli swe prowadzenie. W 117. minucie po rzucie rożnym gola głową zdobył Ferraresi. Amerykanie dwie minuty później zdobyli bramkę kontaktową, kiedy Ebobisse również strzelił głową po pięknym dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Na wyrównanie nie starczyło im jednak czasu.

Wenezuela – Stany Zjednoczone 2-1 (0:0, 0:0, 1:0)
Bramki:
Penaranda 96′, Ferraresi 115′ – Ebobisse 117′
Kartki: J. Hernandez 35′, Velasquez 57′, Sosa 86′, Herrera 90+4′ Jones 74′, Ebobisse 81′

Wenezuela: Farinez – J. Hernandez, Velasquez, Ferraresi, R. Hernandez – Herrera, Lucena (120+2′ Makoun), Penaranda (113′ Ruiz), Chacon, Cordova (119′ Mejias) – Pena (76′ Sosa)
Stany Zjednoczone: Klinsmann – Glad, Carter-Vickers, Palmer-Brown, Acosta (120′ Trusty) – Williamson (112′ Sabbi), Adams (51′ Ebobisse), Lennon, Jones, de la Torre – Sargent (83′ Kunga)

W drugim dzisiejszym spotkaniu zagrały Portugalia i Urugwaj. Był to kolejny mecz, który miał być wyrównany i był. Nawet jeszcze bardziej. Emocji nie brakowało tu już od pierwszych minut, a ponieważ do rozstrzygnięcia potrzeba było serii rzutów karnych, emocje te trzymały przed ponad dwie godziny.

Już w pierwszej minucie spotkania na prowadzenie wyszli Portugalczycy. Wykorzystali oni rozkojarzenie urugwajskiej obrony. Jeden z zawodników przejął piłkę, podał do Xande Silvy, a ten spokojnie podcinką pokonał Melę.

Piłkarze zza oceanu wyrównali już po kwadransie. W zamieszaniu w polu karnym po rzucie rożnym najlepiej odnalazł się Bueno, który z odległości niespełna metra wpakował piłkę do pustej bramki głową.

Jeszcze przed przerwą Portugalczycy odzyskali prowadzenie. W 41. minucie kapitalnym strzałem z narożnika pola karnego popisał się Goncalves. Mele nie miał szans na obronę tego atomowego strzału w samo okienko.

Już na początku drugiej połowy rzut karny po faulu Pepe miał Urugwaj. Dopiłki podszedł Valverde, który pewnie wykorzystał „Jedenastkę”. Do końca drugiej połowy wynik się już nie zmienił, a tempo meczu nieco opadło. Potrzebna była dogrywka.

W dogrywce obydwie drużyny miały swoje okazje, jednak bramki już nie padły. Do wyłonienia zwycięzcy potrzeba było serii rzutów karnych. W nich po zaciętej walce górą byli Urugwajczycy, którzy wygrali 5-4.

Portugalia – Urugwaj 2-2 k. 4-5 (2:1, 2:2, 2:2)