Piłka nożna – MŚ-U17: Anglicy mistrzami świata!

W finałowym meczu Mistrzostw Świata do lat 17 Anglicy pokonali Hiszpanów i zostali mistrzami świata w tej kategorii wiekowej. Od samego początku działo się naprawdę sporo, mnóstwo zwrotów akcji, a mecz jak najbardziej godny finału.

W finale mistrzostw globu do lat 17 spotkały się dwie najlepsze drużyny turnieju rozgrywanego w Indiach. Anglia podejmowała Hiszpanię i od pierwszego gwizdka sędziego na boisku nie brakowało emocji. Lepiej zaczęli Hiszpanie, którzy objęli prowadzenie już w 10 minucie po strzale Sergio Gomeza. Z upływem minut to jednak Anglicy dłużej utrzymywali się przy piłce i oni też stwarzali więcej sytuacji pod bramką Alvaro Fernandeza. Gdy wydawało się, że bramka wyrównująca jest tylko kwestią kilku minut drugi cios zadali piłkarze ,,La Furia Roja”. Wynik na 2:0 w 31 minucie podwyższył ponownie Sergio Gomez. Anglikom udało się jeszcze przed przerwą odrobić część strat. Rhian Brewster zdobył gola kontaktowego na minutę przed końcem pierwszej połowy.

Mimo tego, że w drugiej odsłonie meczu Hiszpanie byli większość czasu przy piłce to Anglicy zafundowali prawdziwy ,,show”. W 58 minucie do wyrównania doprowadził Morgan Gibbs-White, a jedenaście minut później Anglia była po raz pierwszy na prowadzeniu gdy piłkę do siatki skierował Phil Fedon. Reprezentanci ,,Albionu” nie zamierzali wcale poprzestać na tym wyniku i w ostatnich dziesięciu minutach wybili Hiszpanom z głowy jakiekolwiek marzenia o końcowym triumfie. Najpierw w 84 minucie bramkę numer cztery strzelił Marc Guehi, a w 88 minucie wynik na 5:2 ustalił Phil Foden, strzelając swojego drugiego gola w tym finale. Tym samym Anglia po nie najlepszym wejściu w mecz ostatecznie pokonuje Hiszpanię i zdobywa tytuł mistrzowski.