Piłka nożna – MŚ U17: Faza grupowa już za nami

W sobotę dokończono fazę grupową Mistrzostw Świata w piłce nożnej do lat 17. Nie obyło się bez niespodzianek.

W grupie E pewni awansu z grupy Francuzi rozgromili kolejną reprezentację, tym razem 5:1 ekipę Hondurasu, choć po 10 minutach przegrywali 0:1. Do przerwy jednak zdołali już wyjść na prowadzenie jedną bramką. W drugim meczu tej grupy sensacja – zdecydowany outsider turnieju – Nowa Kaledonia zdołała zdobyć punkt w starciu z Japonią (1:1). Azjaci jednak gromiąc wcześniej Honduras (6:1) też mogli już być myślami przy fazie pucharowej.

W grupie F nie zawiódł faworyt – Anglicy pewnie pokonali 4:0 Irak i z kompletem punktów wygrali grupę. Awans z drugiego miejsca wywalczyli Azjaci, którzy zdobyli 4 punkty – pomogli w tym rywale, którzy w drugim meczu podzielili się punktami – Meksyk – Chile 0:0. Mimo zaledwie dwóch „oczek” wywalczonych przez Meksykanów – ich też zobaczymy w 1/8 finału, dzięki 4. miejscu wśród ekip z trzecich miejsc.

Francja – Honduras 5:1
Nowa Kaledonia – Japonia 1:1

Anglia – Irak 4:0
Meksyk – Chile 0:0