Piłka nożna – MŚ u17: Hiszpanie i Anglicy w wielkim finale!

Europejczycy zaprezentowali skuteczniejszy futbol w półfinałach Mistrzostw Świata do lat 17, które odbywają się w Indiach. Anglicy pokonali 3:1 Brazylijczyków, a Hiszpanie w takim samym stosunku bramkowym okazali się lepsi od Malijczyków.

Brazylia – Anglia 1:3

23′ Wesley – 10′, 39′ 77′ Brewster

Rhian Brewster show – tak w skrócie można opisać pojedynek pomiędzy juniorskimi reprezentacjami Brazylii i Anglii. Napastnik Synów Albionu po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców w 10. minucie meczu. Na to trafienie zdołali piłkarze z Ameryki Południowej odpowiedzieć za sprawą bramki Wesleya, ale to było ich ostatnie słowo w tym spotkaniu. W 39. minucie po raz drugi na prowadzenie Anglików wyprowadził Brewster. Ten sam zawodnik w 77. minucie skompletował hat – tricka, pokonując pewnym strzałem Rezende Brazao. O porażce Canarinhos zadecydowała słaba skuteczność pod bramką rywala, bowiem oba zespoły stworzyły sobie podobną ilość sytuacji do zdobycia gola (16 do 14 na korzyść Brazylii).

Składy:

BRAZYLIA: Resende Brazao – Wesley, Vitao, Halter, Weverson, – Bobsin Pereira (71′ Helio Junio), Brenner (60′ Yuri Alberto), de Souza Guimaraes (86′ Rodrigo Nestor), Silva Santos, Paulinho – Correa dos Santos

ANGLIA: Anderson – Sessegnon (70′ Eyoma), Latibeaudiere, Guehi, Panzo – Oakley-Boothe, McEachran, Foden (87′ Kirby), Gibbs-White (68′ Smith – Rowe) , Hudson-Odoi  – Brewster

Mali – Hiszpania 1:3

Składy:

MALI: Koita – Kane, Haidara, Diaby (50′ Fofana), Konate – Samake, D. Traore ( 69′ M. Traore), Giddou,  Doucoure(84′ S. Camara) , Drame  – N’diaye

HISZPANIA: Fernandez – Miranda, Guillamon Sanmartin, Chust Garcia, Morey Bauza – Moha (90′ Valera Pampin), Blanco, Gomez Martin, Gelabert Pina (68′ Beitia), Torres (79′ Perea) – Ruiz

74′ N’Diaye – 19′,43′ Ruiz, 71′ Torres

Drugi z półfinałów także obfitował w sytuacje bramkowe i także można powiedzieć, że o przegranej Malijczyków zadecydowała skuteczność. Piłkarze z Czarnego Lądu strzelali na bramkę strzeżoną przez Fernandeza aż 29 razy, ale tylko cztery uderzenia były celne. Dla porównania Hiszpanie tylko 10 razy, ale aż trzy z nich znalazły drogę do siatki. Pierwsza bramka tego spotkania padła z rzutu karnego, ale jej strzelcem był gracz Fc Barcelony Abel Ruiz. Ten sam piłkarz podwyższył wynik na 2:0 tuż przed przerwą i Hiszpanie schodzili do szatni w bardzo komfortowej sytuacji. Malijczycy wciąż atakowali, ale bezskutecznie i momentami nieporadnie. Zemściło się to na nich w 71. minucie, kiedy gola na 3:0 strzelił Torres. Afrykanie odpowiedzieli tylko raz – trzy minuty po trafieniu Fernandeza honorową bramkę zdobył N’Diaye.