Piłka nożna – MŚ U17: Kolejna porażka gospodarzy

Poniedziałek stał pod znakiem drugiej kolejki w grupach A i B. Następną porażkę poniósł zespół gospodarzy mistrzostw, czyli Indii. Kolejne zwycięstwa odniosły natomiast drużyny Stanów Zjednoczonych i Paragwaju.

Grupa A

W pierwszym meczu tej kolejki zmierzyły się ze sobą zespoły USA i Ghany. Zawodnicy z Afryki mieli przewagę w strzałach w tym spotkaniu, ale niewiele z tego wynikało, bowiem większość z nich było niecelna. Amerykanie dłużej za to utrzymywali się przy piłce i to po jednej ze składnych akcji padła jedyna bramka tego pojedynku. Jej strzelcem w 75. minucie został Akinola. Dzięki  temu zwycięstwu USA prowadzą w tabeli i pozostają niepokonani.

W drugim spotkaniu gospodarze mistrzostw podjęli Kolumbię, która podobnie jak Indie poniosła porażkę w inauguracyjnej kolejce. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Drugą część spotkania piłkarze z Ameryki Południowej zaczęli od mocnego uderzenia, bowiem w 49. minucie bramkarza Hindusów pokonał Penaloza Ragga. Podopieczni portugalskiego szkoleniowca Nortona de Matosa długo nie mogli doprowadzić do wyrównania aż przyszła 82. minuta. Wtedy do piłki dopadł Singh Thaunaojam i pewnym strzałem pokonał bramkarza rywali. Radość gospodarzy trwała zaledwie…minutę. W kolejnej akcji po raz drugi prowadzenie Kolumbijczykom dał Penaloza Ragga i tym samym zapewnił swojej drużynie trzy punkty.

Ghana – USA 0:1

75′ Akinola

Ghana: Danlad – Yakubu, Razak Yusif, Mensah, Alhassan – Kudus (73′ Danso), Toku (82′ Sulley),  Gyamfi, Sadiq – Aminu (57′ Leveh), Ayiah

USA: Garces – Lindsey, Gloster, Sands, Dest (63’Watts) – Durkin, Carleton (81 Vassilev), Ferri, Goslin – , Sargent, Weah (63’Akinola)

Indie – Kolumbia 1:2

82′ Singh Thaunaojam – 49′, 83′ Penaloza Ragga

Indie: Singh Moirangthem – Deshpande, Stalin, Ali A., Singh Thangjam (75′ Naorem) – Singh Kiyam, Kannoly Praveen, Sarkar (66′ Anil Jhadav ), Ninthoinganba Meetei , Singh Thaunaojam – Ali R.

Kolumbia: Mier – Cifuentes, Guttierez,  Caicedo – Angel (77’Palacio), Gomez A., Penaloza Ragga, Lopez Gonzalez (46′ Gomez B.), Betancur, Campaz – Cortes (60′ Mejia),

Grupa B

Dzisiejsze spotkania grupy B obfitowały w wiele sytuacji i bramek. Zaczęło się wszystko od starcia Turcji z Mali. Drużyna z Afryki miała ogromną przewagę w tym spotkaniu, jednak pierwszą bramkę zdobyła dopiero w 38. minucie. Jej zdobywcą był D. Traore. Po przerwie zawodnicy Komli dołożyli jeszcze dwa trafienia, a kolejno strzelali N’Diaye w 68. minucie oraz F. Konate w 86. minucie.

Pojedynek Paragwaju z Nową Zelandią rozpoczął się od mocnego akcentu. Francisco Rodriguez już w drugiej minucie otworzył wynik tego spotkania dla drużyny z Ameryki Południowej. Prowadzenie Paragwaju utrzymało się 18 minut, a ciężkie chwile przeżywał obrońca Alexis Duarte, który dwukrotnie pokonał własnego bramkarza – kolejno w 20. i 34. minucie. Wyraźnie podrażnieni Paragwajczycy zaczęli odważniej atakować, ale długo ich akcje nie przynosiły skutku. Jednak w swoje ręce sprawy postanowił wziąć duet Sanchez Cohener – Vega. Ten pierwszy dwukrotnie asystował przy bramkach tego drugiego w 75. i 78. minucie. W doliczonym czasie gry wynik tego spotkania na 4:2 ustalił Armoa.

Turcja – Mali 0:3

38′ Traore, 68’N’Diaye, 86′ Konate

Turcja: Ozer – Akyuz, Cokcalis (74’Civelek), Cetin, Kabak,  –  Kesgin, Babacan (46′ Gul), Gunes – Kutucu (43′ Akgun S.), Akgun Y., Karaahmet

Mali: Koina – Kane, Konate, Haidara, Diaby – Camara M., Giddou (83′ Doucoure), Samake, Traore D. – Drame (76′ M. Traore), N’diaye (81′ M. Toure)

Paragwaj – Nowa Zelandia 4:2

Paragwaj: Huesca – Rolon Bell, Duarte, Fernandez Urbieta, Rolon – Francisco Rodriguez, Baez (84′ Gomes) , Ojeda – David Cardozo (57′ Armoa), Romero Gonzalez (46′ Vega), Sanchez Cohener (84′ Villasanti)

Nowa Zelandia: Clark – Wellsmore, Rogerson (46′ Deeley), Curry, Cacace – Sinclair (79′ Palmer) , Just, van der Hoven – Spragg (79′. Palmer), Conroy, Ebbinge (79′ Duncan)

CHCESZ ZAROBIĆ? MAMY DLA CIEBIE SPECJALNĄ OFERTĘ!