Piłka nożna – MŚ U17: Komplet punktów i awans Iranu oraz Brazylii

Dzisiaj rozegrano ostatnie mecze fazy grupowej piłkarskich Mistrzostw Świata do lat 17 w grupach ,,C” oraz ,,D”. Awans do fazy pucharowej świętowali m.in. Irańczycy i Brazylijczycy.

Ze względu na to, że były to ostatnie mecze grupowe rywalizacja rozpoczęła się o tej samej porze. Jako pierwsze o godzinie 13:30 na murawie pojawiły się reprezentacje występujące w grupie ,,C” gdzie Kostaryka grała z Iranem a Gwinea z Niemcami. Natomiast trzy godziny później w ramach grupy ,,D” Niger podejmował Brazylię a Hiszpania Koreę Północną.

Grupa C

Iran, który był faworytem tego meczu nie zawiódł oczekiwań kibiców i pewnie pokonał swoich rywali z Ameryki Środkowej. Pierwsza bramka padła w 25 minucie. Rzut karny wykorzystał Mohammad Ghobeishavi. Cztery minuty później było już 2:0. Sędzia ponownie podyktował ,,jedenastkę”, którą na gola zamienił tym razem Taha Shariati. Dopiero w 89 minucie padł kolejny a zarazem ostatni gol meczu. Wynik meczu na 3:0 dla Iranu ustalił rezerwowy Mohammad Sardari.

Nieco więcej emocji dostarczyło spotkanie Gwinei z Niemcami. jako pierwsi na prowadzenie zgodnie z planem wyszli Niemcy kiedy w 8 minucie bramkarza rywali pokonał Jann-Fiete Arp. Gwinejczycy nie zamierzali się jednak poddawać i w 26 minucie dopięli swego strzelając gola wyrównującego. Konkretnie uczynił to Ibrahima Soumah. Do przerwy więcej goli już nie padło. Przewagę w posiadaniu piłki oraz sytuacjach bramkowych osiągnęli piłkarze z Afryki, ale to Niemcy zdobyli kolejną bramkę. W 62 minucie ponowne prowadzenie dał Niklas-Gerrit Kuhn. nasi zachodni sąsiedzi „dobili” rywali w 90 minucie a konkretnie, z rzutu karnego, zrobił to Sahverdi Cetin.

Kostaryka – Iran 0:3

’25 Ghobeishavi, ’29 Shariati, ’89 Sardari

Kostaryka: Montenegro – Cortes, Arce, Faerran, Castro (’46 Alfaro) – Chacon Salas, Jarquin Ramos (’65 Mora), Arias, Roman (’86 Flores) – Gomez Rodriguez, Cordero Gonzalez

Iran: Gholamzadeh – Satavi, Shariati, Esmaeilzadeh (’46 Nasiri), Jalali – Delfi (’46 Namdari), Davaran, Ghobeishavi, Khaghani (’72 Sardari) – Hosseinzadeh, Sayyed

Gwinea – Niemcy 1:3

’26 Soumah – ‚8 Arp, ’62 Kuhn, ’90 Cetin

Gwinea: M. Camara – Conte, C. Camara, Traore, I.S. Soumah – Bah (’72 Sylla), S. Camara, A. Camara, Toure – Cisse, D. Soumah (’63 A. Soumah)

Niemcy: Plogmann – Nitzl, Mai, Becker, Vagnoman (’86 Boller) – Keitel, Abouchabaka (’76 Cetin), Bisseck, Kuhn, Jastrzembski (’61 Ngankam) – Arp

1.                    Iran                                                     9 pkt                                                                                              10:1
2.                    Niemcy                                              6 pkt                                                                                               5:6
3.                    Gwinea                                              1 pkt                                                                                               4:8
4.                    Kostaryka                                          1 pkt                                                                                               3:7

Grupa D

Brazylia, która zamierzała wygrać grupę grała z Nigrem. Canarinhos zaczęli realizować swoje zamiary już w 4 minucie meczu gdy bramkę zdobył Lincoln. Na kolejnego gola czekaliśmy równo pół godziny kiedy w 34 minucie na listę strzelców wpisał się Brenner. Wynik nie uległ już zmianie a Brazylijczycy wygrali grupę i zapewnili sobie awans do 1/8 finału.

W drugim spotkaniu tej grupy Hiszpania grała z najsłabszą Koreą Północną. Zawodnicy ,,La furia roja” podobnie jak Brazylijczycy objęli prowadzenie w 4 minucie. Gola zdobył Moha. Hiszpanie dominowali w każdym aspekcie gry co w 71 minucie udokumentowali podwyższeniem wyniku. Na 2:0 strzelił Cesar Gelabert Pina. Koreańczycy kończyli mecz w dziesięciu po tym jak sędzia w 84 minucie wyrzucił z boiska Paeka Kwang-Mina. Tym samym Korea Północna z zerowym dorobkiem punktowym pożegnała się z mistrzostwami świata.

Niger – Brazylia 0:2

‚4 Lincoln, ’34 Brenner

Niger: Lawali – Soumana, Idrissa (’79 Inoussa), Ibrahim, Namata – Aboubacar, Mahaman, Tinni (’47 Abdourahmane), Sofiane, Wa Massamba – Amoustapha (’52 Boubacar)

Brazylia: Resende Brazao – Wesley, Vitao, Halter, Weverson (’82 Candido de Almeida) – Paulinho (’74 Rodrigo Nestor), Silva Santos, Bobsin Pereira, Vitinho (’45+2 Helio junio), Brenner – Correa dos Santos

Hiszpania – Korea Północna 2:0

‚4 Moha, ’71 Gelabert Pina

Hiszpania: Fernandez – Miranda, Guillamon Sanmartin, Chust Garcia (’74 Garcia Martret), Morey Bauza – Blanco (’80 Segovia), Gelabert Pina – Gomez Martin, Moha, Torres (’69 Alonso) – Ruiz

Korea Północna: Sin Tae-Song – Kim Kyong-Sok, Sin Kwang-Sok, Cha Kwang (’70 Ri Hyon-Il), Han Kyong-Hun – Yun Min, Kim Chung-Jin (’58 Paek Kwang-MIn), Tam Kye, Kim Hwi-Hwang – Kwon Nam-Hyok (’88 Ri Kyong-Guk), Kim Pom-Hyok

1.                Brazylia                                            9 pkt                                                                                                    6:1
2.                Hiszpania                                         6 pkt                                                                                                    7:2
3.                Niger                                                 3 pkt                                                                                                    1:6
4.                Korea Płn.                                        0 pkt                                                                                                    0:5