Piłka nożna – MŚ U17: Paragwaj z kompletem zwycięstw

Znamy już pierwszych uczestników 1/8 finału MŚ U17, które odbywają się w Indiach. Triumfy w grupach A i B święcili kolejno piłkarze Ghany i Paragwaju. Ci drudzy udział w fazie grupowej zakończyli z kompletem zwycięstw.

Grupa A

Gospodarze mistrzostw na zakończenie zmagań grupowych zmierzyli się z zespołem Ghany. Gracze z Afryki nie mieli żadnych problemów z pokonaniem Indii, której zaaplikowali aż cztery bramki. Strzelanie tuż przed przerwą zapoczątkował Eric Ayiah. Ten sam piłkarz dołożył swoje drugie trafienie w 52. minucie. Wynik 2:0 utrzymywał się do 86 minuty, kiedy miejscowi kibice doznali zapewne szoku. Wtedy Mohammed Kodus strzelił trzeciego gola dla swojego zespołu, a rezultat kilkadziesiąt sekund później ustalił Emmanuel Toku.

W drugim spotkaniu tej grupy dobrze spisujący się podczas mistrzostw Amerykanie przegrali 1:3 z Kolumbią. Już w trzeciej minucie wynik spotkania otworzył precyzyjnym strzałem Juan Vidal. Dwadzieścia minut później mieliśmy remis. Bramkę wyrównującą zdobył George Acosta. Po zmianie stron strzelali już tylko Kolumbijczycy. Najpierw w 67. minucie golkipera Stanów Zjednoczonych pokonał niezawodny Penaloza Ragga, a tuż przed końcem meczu trzecie trafienie dla swojego zespołu dołożył Delber Caicedo.

Indie – Ghana 0:4

43′, 52′ Aiyah, 86′ Kudus, 87′ Toku

Indie: Singh Moirangthem – Singh, Stalin, Ali A., Singh Thangjam  – Singh Kiyam (63′ R. Ali), , Anil Jhadav (78′ Lalengmawia), Singh Thaunaojam, Naorem (58′ Ninthoinganba Meetei), Singh Wangjam – Kannoly Praveen

Ghana: Danlad – Yakubu, Terry Owusu, Mensah, Alhassan – Leveh, Sulley ,Arko Mensah (76′ Kudus),  Gyamfi, Sadiq (56′ Toku) – Ayiah (82′ Danso)

USA – Kolumbia 1:3

24′ Acosta – 3′ Vidal, 67′ Penaloza Ragga, 87′ Caicedo G.

USA: Garces – Lindsey, Gloster, Sands, Dest, – Durkin, Carleton (69′ Reyes), Goslin (87′ Weah), Akinola , Sargent –  Acosta (78′ Ferri)

Kolumbia: Mier – Cifuentes, Guttierez, Caicedo G. – Perea, Gomez, Penaloza Ragga, Martinez (87′ Carvajal)– Campaz (46′ Mejia), Gomez (56′ Meneses), Caicedo

1. Ghana 6 pkt 5-1
2. Kolumbia 6 pkt 5-3
3. USA 6 pkt 5-3
4. Indie 0 pkt 1-9

Grupa B

Dużo emocji było w spotkaniu Turków z Paragwajem. Piłkarze z Ameryki Południowej już w 2. minucie mieli rzut karny, którego nie wykorzystał Anibal Vega. Dopiero tuż przed przerwą udało się Paragwajczykom trafić do siatki i to dwukrotnie. W 41. minucie strzelanie rozpoczął Giovanni Bogado, a 120 sekund później na 2:0 wynik podwyższył Fernando David Cardozo.Turcy bardzo często strzelali na bramkę Huesci, ale to rywale zdobyli kolejnego gola za sprawą uderzenia Antonio Galeano z 61 minuty. Graczy z Europy stać było na honorowe trafienie Kerema Kesgina w trzeciej minucie doliczonego czasy gry.

W drugim meczu tej grupy Mali konfrontowało się z Nową Zelandią. Piłkarze z Czarnego Lądu zdobyli pierwszą bramkę tego spotkania. Jej strzelcem był Salam Giddou w 18. minucie. Więcej goli w tej połowie nie padło. 5 minut po wznowieniu gry Malijczycy dołożyli drugą bramkę za sprawą uderzenia Djemoussy Traore. Nieco nadziei w serca Nowozelandczyków wlał swoim trafieniem z 72. minuty Charles Spragg, jednak dziesięć minut później było po meczu. Bramkę na 3:1 strzelił Lassana N’Diaye i pogrążył rywali.

Turcja – Paragwaj 1:3

90+3′ Kesgin – 41′ Bogado, 43′ David Cardozo, 61′ Galeano

Turcja: Ozer – Civelek, Gokcimen , Kabak, Karnucu – Akgun S. (84′ Gok), , Kesgin, Babacan, Gul – Akgun Y. (64′ Ayyildiz), Karaahmet (55′ Kutucu)

Paragwaj: Huesca – Alvarez Benitez, Duarte, Rolon, Zarate – David Cardozo, Bogado, Villasanti (88′ Gomez), Vega (46′ Romero Gonzalez) – Galeano, Armoa Nunez (76′ Baez)

Mali – Nowa Zelandia 3:1

Mali: Koita – Kane, Konate (84′ Sidibe), Fofana, Haidara – Camara M (58′ Doucoure), Giddou , Samake, Traore D. – Drame (68′ Traore M.), N’diaye

Nowa Zelandia: Jones – Wellsmore, Rogerson, Moore, Cacace – Sinclair (57′ Whyte), Mata, Just (86′ Richards), van der Hoven – Palmer (46′ Spragg), Conroy

1. Paragwaj 9 pkt 10-5
2. Mali 6 pkt 8-4
3. Nowa Zelandia 1 pkt 4-8
4. Turcja 1 pkt 2-7

We wczorajszych spotkaniach grup E i F: Anglia pokonała 3:2 Meksyk, Francja okazała się lepsza od Japonii 2:1, Honduras rozbił Nową Kaledonię 5:0, a Irak zwyciężył 3:0 Chile.

CHCESZ ZAROBIĆ? MAMY DLA CIEBIE SPECJALNĄ OFERTĘ!