Piłka nożna – MŚ U17: Starcie faworytów mistrzostw dla Brazylii

Od mocnego akcentu rozpoczęła się rywalizacja w grupach C i D. W pierwszej z wymienionych grup doszło do starcia faworytów do końcowego triumfu – Brazylii i Hiszpanii, z którego zwycięsko wyszli piłkarze z Ameryki Południowej. Swój inauguracyjny mecz wygrali także Niemcy.

Grupa C

Spotkanie na szczycie zaczęło się od samobójczej bramki Wesleya już w 5. minucie, dzięki czemu Hiszpanie wyszli na prowadzenie. Po dwudziestu minutach mieliśmy już 1:1, a gola wyrównującego strzelił środkowy pomocnik Lincoln. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się remisem reprezentanci Canarinhos strzelili swoją drugą bramkę. Skutecznym strzałem w doliczonym czasie gry popisał się Paulinho. W drugiej połowie mimo sytuacji z obu stron więcej trafień już nie padło.

W drugim meczu tej grupy Korea Północna zmierzyła się z Nigerem. Drużyna z Afryki miała dużą przewagę w tym spotkaniu, oddała aż 25 strzałów, ale tylko jeden znalazł drogę do bramki T. Sina. Skutecznym uderzeniem popisał się w 59. minucie Abdourahmane.

W drugiej kolejce Hiszpanie skonfrontują się z Nigerem, a Brazylijczycy zagrają z Koreańczykami z północy.

Brazylia – Hiszpania 2:1

25′ Lincoln, 45+1′ Paulinho – 5′ Wesley (sam)

Brazylia: Resende Brazao – Weverson, Bobsin Pereira (60′ Guth), Halter (64′ Bungenstab Stockl), Vitao, Wesley – Lincoln, De Souza Guimares, Silva Santos – Brenner (71′ Vitinho), Paulinho

Hiszpania: Fernandez – Morey Bauza (34′ Perea), Guillamon Sanmartin, Chust Garcia – Moha, Garcia Segovia (57′ Alonso), Beitia, Valera Pampin – Gomez Martin, Ruiz, Torres

Korea Północna – Niger 0:1

59′ Abdourahmane

Korea Północna: Sin T. – Cha, Sin K., Han, Kim K. – Kye, Kim H., Kung (79′ Ri), Yun – Kim H. (82′ Paek), Kwon

Niger:  Lawali – Idrissa, Ibrahim D., Soumana (77′ Mahamane, Namata – Tinni, Alfari (29′ Aboubacar), Sofiane, Wa Massamba – Abdourahmane, Ibrahim (88′ Galissooune)

Grupa D

Więcej niż się można było spodziewać problemów z pokonaniem Kostaryki mieli Niemcy. Gracze z Ameryki Północnej postawili rywalom trudne warunki, a sam mecz z pewnością mógł się podobać. Piłkarze obu drużyn utrzymywali szybkie tempo prowadzenia akcji i oddawali dużą ilość strzałów. Mimo to nasi zachodni kontrolowali to spotkanie i to oni jako pierwsi wyszli na prowadzenie.  Bramkę dla niemieckiego zespołu w 21. minucie strzelił kapitan drużyny Arp. Odpowiedział w 64 minucie strzałem po długim rogu Gomez Rodriguez. Jednak to nie był ostatni gol tego pojedynku. Minutę przed upływem regulaminowego czasu gry trafienie na wagę trzech punktów dla Niemców strzelił rezerwowy napastnik Noah Awuku. Wykorzystał on błędy kostarykańskich obrońców i pokonał mocnym uderzeniem Calvo.

W drugim meczu tej grupy Iran pokonał Gwineę 3:1. W pierwszej połowie kibice nie doczekali się bramek, mimo wielu strzałów obu ekip. Po przerwie piłkarze zrekompensowali widzom brak bramek w tej części meczu. Zaczął fenomenalnym strzałem w okienko napastnik drużyny z Azji Sayyad. Była to 59. minuta. 10 minut później w ,,16″ brutalnie faulowany został skrzydłowy Iranu Ghademi. Za  ten faul czerwoną kartkę otrzymał środkowy pomocnik Gwinei S. Camara, a rzut karny skutecznie egzekwował Sharifi. W 90. minucie kolejne trafienie dla Iranu dołożył Karimi. Rywali grających w ,,10″ stać było na honorowego gola, a jego zdobywcą został Toure.

Niemcy – Kostaryka 2:1

21′ Arp, 89′ Awuku – 64′ Gomez Rodriguez

Niemcy: Plogmann – Mai, Boller, Hackethal (62′ Becker), Nitzl – Yeboah, Keitel, Abouchabaka (71′ Cetin) – Kuehn, Arp, Jastrzembski (61′ Awuku)

Kostaryka: Montenegro – Faerron, Arce, Arias – Cortes, Fonseca (46′ Roman), Bustamante (75′ Cordero Gonzalez), Castro, Abarca – Gomez Rodriguez, Alfaro (70′ Jarquin Ramos)

Iran – Gwinea 3:1

59′ Sayyad, 70′ Sharifi (k.), 90′ Karimi – 90+1′ F. Toure

Iran: Gholmazdeh – Shariati, Esmaeilzadeh, Jalali, Satavi – Ghaderi, Ghobeishavi, Sharifi, Hosseinzadeh (80′ Karimi) – Delfi (55′ Namdari), Sayyad (86′ Nasiri)

Gwinea: Sylla – Conte (86′ A.Soumah), I. Soumah, Camara C., Camara I. – Camara S., Camara A., Bangoura N (81′ Bah) .- Cisse (72′ D.Soumah), Toure, Bangoura S.

CHCESZ ZAROBIĆ? MAMY DLA CIEBIE SPECJALNĄ OFERTĘ!