Piłka nożna – MŚ U17: Wysokie zwycięstwa Francji i Japonii

Niedziela stała pod znakiem rywalizacji w grupach ,,E” i ,,F” piłkarskich Mistrzostw Świata do lat 17. Dzisiejsze mecze w obu grupach obfitowały w mnóstwo bramek. Tylko w grupie ,,E” padło ich aż piętnaście. W tej pierwszej, w meczu z Francją, debiutowała reprezentacja Nowej Kaledonii.

Grupa E

W pierwszym meczu tej grupy zmierzyły się ze sobą, debiutująca na mistrzostwach świata, Nowa Kaledonia oraz Francja. Zdecydowanymi faworytami tego spotkania byli piłkarze ,,Trójkolorowych”. Pierwszy gol padł już w 5. minucie gdy piłkę do własnej bramki skierował Bernard Iwa. Francuzi mieli ogromną przewagę a kolejne gole były tylko kwestią czasu. W  przeciągu dwudziestu trzech minut, od 20. do 43, dołożyli jeszcze pięć. Dwa razy trafił Amine Gouiri a raz Claudio Gomes, Maxence Caqueret oraz Kiam Wanesse, który również pokonał własnego bramkarza. Na następne emocje czekaliśmy do 90. minuty, gdy siódmą bramkę dla Francji strzelił Wilson Isidor a dla drużyny z Oceanii trafił Cameron Wadenges. Z całą pewnością piłkarze Nowej Kaledonii zapamiętają ten moment na bardzo długo.

Drugie spotkanie tej grupy to była rywalizacja Hondurasu z Japonią. Tutaj również padło mnóstwo goli a Japończycy nie dali żadnych szans piłkarzom z Ameryki Środkowej, wygrywając pewnie 6:1. Hat-trickiem w pierwszej połowie popisał się Keito Nakamura, który trafiał w 22, 30 i 43. minucie meczu. W 36. minucie bramkę kontaktową dla Hondurasu zdobył Patrick Palacios, ale w doliczonym czasie Takefusa Kubo podwyższył jeszcze na 4:1. Na początku drugiej połowy trafił Taisei Miyashiro a wynik spotkania w 90 minucie, na 6:1, ustalił Tochi Suzuki.

Nowa Kaledonia – Francja 1:7

90′ Wadenges – 5′ Iwa (sam.), 20′, 33′ Gouiri, 30′ Gomes, 40′ Caqueret, 43′ Wanesse (sam.), 90′ Isidor

Nowa Kaledonia: Kecine – Enoka (46′ R. Wenisso), Wadenges, Wanesse, Iwa – Richard, Wahiobe (42′ Thahnaena), Nyipie, Bako, Jeno (75′ Hlemu) – Luewadia

Francja: Fofana – Collet, Solet, Bianda, Pelmard – Adli (58′ Pintor), Gomes, Tchouameni, Caqueret (78′ Picouleau) – Gouiri (58′ Isidor), Geubbels

Honduras – Japonia 1:6

36′ Palacios Martinez – 22′, 30′ i 43′ Nakamura, 45′ Kubo, 51′ Miyashiro, 90′ Suzuki

Honduras: Rivera – Gomez Guzman (75′ Canales), Campos Vasquez, Moreira Guity, Cabrera Villanueva – Mejia – Castro (46′ Lopez), Chavez Suazo, Palma Oseguera, Flores Alvarado (60′ Martinez Pineda) – Palacios Martinez

Japonia: Tani – Kozuki, Suzuki, Sugawara, Kobayashi – Hirakawa (53′ Okuno) – Kubo, Kida, Fukuoka, Miyashiro (78′ Baba) – Nakamura (60′ Iketaka)

Grupa F

Problemów z pokonaniem Chile nie mieli piłkarze reprezentacji Anglii. Wynik spotkania w 5 minucie otworzył Callum Hudson-Odoi. Po zmianie stron Anglicy strzelili jeszcze trzy bramki. W 51 i 60. minucie na listę strzelców wpisał się Jadon Sancho. Chilijczycy kończyli mecz w dziesięciu gdyż czerwoną kartkę w 79 minucie obejrzał Julio Borquez. Dwie minuty później Anglicy wykorzystali grę w przewadze a Angel Gomes ustalił wynik na 4:0.

W innym spotkaniu w ramach tej grupy Irak grał z Meksykiem. Meksykanie uważani za jednych z faworytów do końcowego triumfu niespodziewanie zgubili punkty w tym starciu, remisując 1:1. Ku zaskoczeniu, na prowadzenie w 16 minucie meczu wyszli piłkarze z Azji. Bramkę dla Irakijczyków strzelił Mohammed Dawood. Mimo zdecydowanej przewagi Meksykanów, wynik do przerwy się nie zmienił. Jednak w 51 minucie dopięli swego gdy wyrównał Roberto De la Rosa.

Chile – Anglia 0:4

5′ Hodson-Odoi, 51′, 60′ Sancho, 81′ Gomes

Chile: Borquez – Valencia Cisternas, Oyanedel Hernandez, Alarcon Ancapi, Zuniga – Morales Olivares, Lara Collao, Guerrero Pena (63′ Provoste) – Gama Olivera (55′ Campos Olavarria), Mesias Gonzalez (55′ Vasquez), Diaz Campos

Anglia: Anderson – Eyoma, Guehi, Panzo, Latibeaudiere – Sancho (77′ Kirby), McEachran, Foden, Oakley-Boothe (77′ Gibbs-White), Hudson-Odoi (67′ Gomes) – Brewster

Irak – Meksyk 1:1

16′ Dawood – 51′ De La Rosa Gonzalez

Irak: Ibadi Jabbar – M. Mohammed (91′ Adnan), Ayad, Al-Baqer, Abdulsada – Ridha (63′ Jabbar), Ali – Shakir, Kareem, H. Mohammed (67. Radd) – Dawood

Meksyk: Lopez De Alba – Vazquez Hernandez, Robles, Maeda, Sandoval Zavala – Gamiz Avila – Torres Ramirez, Lainez Leyva, Gutierrez Torres, De La Rosa Gonzalez (83′ Huerta Valera) – Lopez Valdez (77′ Magana)