Piłka nożna – MŚ U20: Niemcy poza turniejem! Znamy kolejnych ćwierćfinalistów

Do rozstrzygnięcia pierwszej rundy fazy play-off Mistrzostw Świata U20 pozostały już tylko trzy mecze. Awans do półfinału wywalczyli dziś Urugwajczycy, Anglicy i Zambijczycy, którzy całkiem sensacyjnie pokonali uchodzącą za faworyta reprezentację Niemiec!

Do grona ćwierćfinalistów dołączyły dziś kolejne trzy zespoły. Jako pierwsza awans wywalczyła reprezentacja Urugwaju, która sprostała rywalom z Arabii Saudyjskiej. Spotkanie bez wątpienia można zaliczyć do bardzo wyrównanych, acz mało obfitych w groźne strzały. Co prawda obie drużyny wypracowały sporo sytuacji podbramkowych, jednak zaledwie trzy z każdej strony kończyły się celnymi strzałami w bramkę. Kluczowym momentem spotkania okazał się rzut karny podyktowany po tym, jak Abdullah Al Amri dotknął piłki ręką w polu karnym Urugwaju. Do bramki z 11 metrów trafił Diego Nicolas De La Cruz.

Urugwaj U20 – Arabia Saudyjska U20 1:0 (0:0)

Zgodnie z przewidywaniami zwycięsko ze swojego meczu wyszli też Anglicy. Piłkarze z wysp od początku dyktowali tempo gry, wypracowywali groźne sytuacje, rzadko przy tym dopuszczając do głosu Kostarykę. Przy pierwszym golu Jonjoe Kenny idealnie dośrodkował piłkę w pole karne, po czym szybki strzał w środek bramki oddał Ademola Lookman. Tym samym po 35 minutach Anglicy wygrywali 1:0! Dla aktywnego Lookmana prowadzenie jednobramkowe było jednak stanowczo za małe. W 63 minucie Piłkarz Evertonu wykonał świetną solową akcję, kończąc ją uderzeniem z pola karnego. Erick Pineda został pokonany przez niski strzał na środek bramki. Kostarykanie znaleźli się w kiepskiej sytuacji i mimo usilnych prób nie zdołali już odwrócić losów rywalizacji. Na otarcie łez w 89. minucie na 2:1 trafił Randal Leal.

Anglia U20 – Kostaryka U20 2:1 (1:0)

W tym samym czasie na obiekcie Jeju World Cup Stadium emocjonujący i zażarty bój toczyły reprezentacje Niemiec oraz Zambii. Pierwszą bramkę ujrzeliśmy w 37 minucie, kiedy to z rzutu wolnego trafił Philipp Ochs. Zawodnicy z Afryki poszli za ciosem i tuż po przerwie doprowadzili do remisu. Pewny strzał w prawy górny róg Emmanuela Bandy jeszcze bardziej zmotywował Zambijczyków, którzy w 68. minucie za sprawą Fashiona Sakali wyszli na prowadzenie! Wydawało się, że wszelkie wątpliwości rozwiał Enock Mwepu, który po świetnym podaniu bez wahania uderzył w środek bramki, dając prowadzenie 3:1. A jednak! Zambijczycy zbyt szybko poczuli się zwycięzcami i tuż przed końcem czasu stracili dwie bramki. Chwilowymi bohaterami Niemiec okazali się Suat Serdar i Jonas Arweiler. Do rozstrzygnięcia potrzebna była zatem dogrywka. W 107 decydującego gola na wagę awansu do ćwierćfinału oddał Shemmy Mayembe!

Zambia U20 – Niemcy U20 4:3 (3:3) (1:0 w dogrywce)