Piłka nożna: Pewne zwycięstwo Polek

Polskie piłkarki zgodnie z oczekiwaniami dość łatwo wywalczyły kolejne 3 punkty w kwalifikacjach Mistrzostw Europy kobiet. Biało-czerwone pokonały Mołdawię 3:1, dzięki czemu wskoczyły na 3. miejsce w tabeli swojej grupy.

Mecz zaczął się dla naszych dziewczyn bardzo dobrze. Od pierwszych minut Polki mocno naciskały, a rywalki nie miały większych nadziei na to, że cokolwiek się odmieni. Szczególnie, że rzadko kiedy miały możliwość do przeprowadzenia jakiejkolwiek składnej akcji.

Reprezentantki Mołdawii broniły się jednak dobrze… do 43. minuty. Wówczas, po faulu w polu karnym, podyktowany został rzut karny. Przy „jedenastce” nie popisała się Natalia Pakulska, której nie udało się zmieścić piłki w siatce, przez co do przerwy na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis.

W drugiej części spotkania stało się jednak to, co stać się siłą rzeczy musiało. Dobrze zorganizowana defensywa mołdawska pękła, a Polkom wreszcie udało się strzelić bramki. Wynik w 56. minucie otworzyła niezawodna Ewa Pajor. W ciągu kilku minut na 2:0 podwyższyła Kasia Daleszczyk. Gdy w 81. minucie Dorota Grabowska zdobyła trzecią bramkę dla biało-czerwonych, wszystko było już jasne.

Mołdawianki mimo wszystko walczyły do końca. I to w końcu im się opłaciło. W doliczonym czasie gry honorową bramkę zdobyła Andone, a mecz zakończył się zwycięstwem Polek 3:1.

Nasze reprezentantki dopisały sobie zatem kolejne 3 „oczka” do tabeli grupowej. Po trzech meczach, zajmują w niej trzecie miejsce. Wyprzedzają nas Szwedki (9pkt.) i Dunki (6pkt.). Za nami zaś są Słowaczki (3pkt.) i Mołdawianki (0pkt.).

Kolejny mecz będzie prawdziwą próbą charakteru. Polki 7. kwietnia podejmą na własnym terenie Dunki. Ten mecz zadecyduje o tym, czy będą miały jeszcze szanse na awans. Na Mistrzostwa Europy awansuje bowiem tylko 1 drużyna z każdej z grup eliminacyjnych.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password