Piłka nożna – Puchar Ośmiu Narodów: Remis ze Szwajcarią na początek

W debiucie trenera Dariusz Gąsiora reprezentacja Polski U20 zremisowała przy kilkunastotysięcznej publiczności ze Szwajcarią 0:0. Był to jednocześnie pierwszy mecz Pucharu Ośmiu Narodów.

Inicjatywę od początku próbowali przejąć goście, którzy często atakowali prawym skrzydłem, wrzucając piłkę w pole karne naszej reprezentacji. Polscy defensorzy znakomicie radzili sobie jednak z tymi dośrodkowaniami, oddalając niebezpieczeństwo od własnej bramki. W 13. minucie nastąpiła odpowiedź podopiecznych Gąsiora. Wojtkowski popędził prawą flanką, wycofał futbolówkę do Denisa Gojki, który bez chwili namysłu uderzył na bramkę strzeżoną przez Philippa Kohna. Uderzenie zatrzymało się jednak na poprzeczce i nadal mieliśmy 0:0. Szwajcarzy byli szczególnie groźni po stałych fragmentach gry. W 23. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Tobias Schattin, ale jego strzał z linii bramkowej wybił Wojtkowski.  Sześć minut później uderzenie głową Emanuela Oliveiry obronił Majecki. Więcej klarownych sytuacji z obu stron nie ujrzeliśmy i pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Dariusz Gąsior przeprowadził trzy zmiany w przerwie, ale nie zmieniły one zbytnio obrazu gry naszej reprezentacji. Przez kilkanaście minut po rozpoczęciu II połowy oba zespoły nie potrafiły sobie stworzyć 100 % sytuacji. Polacy próbowali strzałów z daleka, dokładniej pisząc Mateusz Zając, ale goalkeeper Helwetów był na posterunku. Szwajcarzy nie pozostawali dłużni. Najpierw minimalnie niecelnie uderzył Manzambi, następnie Oliveira chciał zaskoczyć Majeckiego, ale skutecznie interweniował bramkarz biało – czerwonych. Niestety kibice zgromadzeni na stadionie w Rzeszowie nie doczekali się żadnej bramki i mecz zakończył się remisem.

Składy:

Polska: Radosław Majecki – Ernest Dzięcioł, Sebastian Chruściel, Mateusz Zając, Mateusz Hołownia – Maciej Ambrosiewicz, Filip Jagiełło – Denis Gojko, Hubert Adamczyk, Kamil Wojtkowski – Marcin Listkowski

Rezerwowi: Tomasz Nawrotka, Adam Ryczkowski, Jakub Łabojko, Paweł Mandrysz

Szwajcaria: Phillip Kohn – Charles Pickel, Elia Alessandrini, Cedric Zesiger, Tobias Schattin – Mats Hammerich, Vasilije Janjicić, Neftali Menzambi, Emanuel Oliveira, Dereck Kutesa – Boris Babić

Rezerwowi: Linus Obexer, Robin Huser, Fabian Rohner, Daniel Pedro Martinho