Piłka nożna – rozgrywki młodzieżowe: Los łaskawy dla biało – czerwonych!

Najbardziej wyczekiwanym momentem przez kibiców piłkarskich w naszym kraju było niewątpliwie losowanie grup piłkarskich MŚ, które odbędą się w Rosji. Dzisiaj byliśmy świadkami kolejnego losowania, tym razem grup fazy Elite Round eliminacji Mistrzostw Europy  U17 i U19 kobiet i mężczyzn. Dodatkowo też wyłoniono grupy kolejnych eliminacji.

U17 kobiet

Droga na turniej finałowy, który odbędzie się w w dniach 9 – 21 maja na Litwie wiedzie przez Bośnię i Hercegowinę.  Rywalami Polek będą gospodynie, Austriaczki oraz Turczynki. Trzeba przyznać, że to losowanie ułożyło się po myśli naszej reprezentacji. Rywale są jak najbardziej w zasięgu podopiecznych Niny Pantalon. Trzeba jednak pamiętać, że Polki przegrały w majowym sparingu z Austriaczkami 0:2, więc nadarza się znakomita okazja do rewanżu. Z drugiej jednak strony biało – czerwone przeszły pierwszą rundę eliminacji jak burza, więc nie powinny obawiać się żadnych przeciwniczek. Turniej Elite Round odbędzie się w marcu. Do finałów ME awansuje jedynie zwycięzca grupy.

Polki poznały też rywalki w kolejnych eliminacjach. Nasze zawodniczki będą gospodyniami turnieju, który odbędzie się w dniach 3-10 października. Oprócz biało – czerwonych zagrają w nim również: Szkocja, Słowacja i Litwa.

U17 mężczyzn

Losowanie grup Elite Round nie mogło ułożyć się lepiej dla naszej reprezentacji. Polacy trafili na Irlandię, Gruzję i Macedonię, a więc na żadną z drużyn, która jest potęgą w tej kategorii młodzieżowej. Nasi reprezentanci  będą gospodarzami turnieju, który zostanie rozegrany w dniach 21 – 27 marca. Jednak trzeba przyznać, że często wyniki w piłce młodzieżowej są niespodziewane. Do rundy finałowej ME, które odbędą się w Anglii awansują zwycięzcy ośmiu czterozespołowych grup oraz siedem ekip z najlepszym bilansem gier z zespołami, które zajmą pierwsze i trzecie miejsce.

W eliminacjach do ME 2018 biało – czerwoni zmierzą się z Francją, Finlandią i Luksemburgiem. Spotkania tej fazy rozgrywek odbędą się również w Polsce w dniach 25 – 31 października.

U19 kobiet

Runda Elite Round i tym razem odbędzie się w Polsce! W dniach 5-11 czerwca 2019 roku gościć będziemy Norwegię, Islandię i Grecję. Podobnie jak w przypadku młodszych kategorii młodzieżowych, uważam że losowanie ułożyło się po myśli biało – czerwonych. Z teoretycznie najgroźniejszym rywalem, Norweżkami, mierzyliśmy się w eliminacjach do poprzednich finałów ME i pokonaliśmy ich do 0:2. Mamy więc pozytywne wspomnienia ze spotkania z tymi przeciwniczkami. Runda finałowa odbędzie się w lipcu w Szwajcarii.

Polki poznały również rywalki w przyszłorocznych eliminacjach do Mistrzostw Europy 2018/2019. W turnieju kwalifikacyjnym Polki zmierzą się z Holandią, Albanią i Białorusią. Turniej odbędzie się we wrześniu w Holandii.

U19 mężczyzn

W teorii najtrudniejszą grupę wylosowała reprezentacja u19 mężczyzn, która w Elite Round zmierzy się we Włoszech z gospodarzami, Czechami i Grecją. Turniej z udziałem biało – czerwonych odbędzie się w dniach 21 – 29 marca. Faworytami tej grupy są piłkarze z Półwyspu Apenińskiego i nasi reprezentanci muszą się wspiąć na szczyt swoich możliwości, żeby awansować do finałów ME. Do Mistrzostw Europy zakwalifikują się jedynie zwycięzcy siedmiu czterozespołowych grup. Stawkę uzupełni gospodarz turnieju finałowego, czyli Finlandia.

W kolejnych  rozgrywkach polscy piłkarze spotkają się z reprezentacją Serbii, Irlandii Północnej oraz Kazachstanu. W tym przypadku jeszcze nie poznaliśmy gospodarza I rundy kwalifikacji. Do drugiej rundy awansują po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy.

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password