Piłka nożna – U-19 kobiet: Porażka z Portugalią

Reprezentacja Polski piłkarek do lat 19 uległa dzisiaj Portugalii 1:2 w meczu towarzyskim, który został rozegrany na stadionie w Cernache Serta. Za dwa dni nasze dziewczyny będą miały okazję do rewanżu.

Podopieczne trenera Marcina Kasprowicza bardzo dobrze radziły sobie od samego początku spotkania. Efektem świetnej gry „biało-czerwonych” była bramka Klaudii Milek w 27. minucie meczu. Polki zdawały się kontrolować grę, chociaż nieco większą kulturę gry widać było u gospodyń spotkania.

W drugiej połowie Portugalki postawiły jeszcze bardziej na atak. Przyniosło to skutek już w 51. minucie gry, kiedy to Natalię Piątek pokonała Constanca Silva. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, gospodynie wykonały ostateczny cios. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry świetnym strzałem popisała się Juliana Domingues, dając swojej drużynie zwycięstwo. Polkom zabrakło już sił i czasu, aby czymkolwiek odpowiedzieć.

POLSKA – PORTUGALIA 1:2 (1:0)
27′ Klaudia Milek – 51′ Constanca Silva, 90+3′ Juliana Domingues

POLSKA U-19: Natalia Piątek, Aleksandra Stasiak, Weronika Helińska, Anita Turkiewicz, Joanna Olszewska, Oliwia Woś, Marta Fil, Parczewska, Dominika Gąsieniec, Maja Osińska, Klaudia Milek
rezerwowe: Joanna Sapor, Weronika Helińska, Olga Sirant, Jesicca Pluta, Faustyna Sikorska, Anna Kowalczyk, Klaudia Kamińska, Alicja Materek, Anna Zając

PORTUGALIA U19: Inês Pereira, Inês Queiroga, Cláudia Machado, Paula Ferreira, Dva Meira, Inês Maia, Joana Martins, Constança Silva, Andreia Faria, Catarina Amado (cap.), Neuza Bezugo
rezerwowe: Carolina Vilão, Océane Brandão, Nicole Nunes, Andreia Freitas, Juliana Domingues, Carolina Rocha, Inês Macedo, Júlia Mateus, Daniela Silva, Leanna Rebimbas