Piłka ręczna: El. ME – wszystkie grupy na start!

ręczna logo EHFEliminacje do mistrzostw Europy piłkarek ręcznych ruszyły pełną parą. Drużyny z całego kontynentu podzielone zostały na 7 grup (5 czterozespołowych oraz 2 trzyzespołowe). W grupach rywalizacja toczyć się będzie systemem każdy z każdym. Po dwie najlepsze ekipy każdej z grup uzyskają awans na ME. Rozegranych zostało już 12 spotkań eliminacyjnych – pierwsza ich seria jest już zatem za nami. Czas na jej krótkie podsumowanie.

Za najciekawsze z rozegranych spotkań uznać można pojedynek Norwegii z Rumunią. Na hali na Bałkanach spotkały się dwie utytułowane drużyny. Rywalizacja w tym spotkaniu była bardzo zacięta i do końca nie było wiadomo, na którą stronę przechyli się szala zwycięstwa. Ostatecznie to Norweżki zdołały utrzymać 2-punktową przewagę i wygrały 25:23.

Bardzo elektryzujące było także spotkanie Niemek z Rosjankami. Pomimo wysokiej przewagi Niemek do przerwy (18:11), w drugiej połowie Rosjanki zaczęły nadrabiać przewagę. Zdołały podgonić wynik na kilka punktów. Niewiele im to jednak dało, gdyż nie zdołały wyrównać stanu rywalizacji, a Niemki wygrały ostatecznie 32:27.

Polskich kibiców interesować mogło także spotkanie „naszej” grupy 3, w którym to Czeszki podjęły reprezentację Portugalii. Nie było to wyrównane spotkanie. Od początku do końca całkowicie dominowały reprezentantki kraju naszych południowych sąsiadów. Nie dały one najmniejszych szans Portugalkom i wygrały aż 35:20.

WYNIKI:

Grupa 1.:
Dania – Austria 42:27
Ukraina – Litwa 30:27

Grupa 2.:
Islandia – Finlandia 34:18
Francja – Słowacja 25:18

Grupa 3.:
Czechy – Portugalia 35:20
Czarnogóra – POLSKA 25:21

Grupa 4.:
Hiszpania – Turcja 28:11
Holandia – Włochy 28:13

Grupa 5.:
Serbia – Szwajcaria 32:21
Szwecja – Słowenia 30:25

Grupa 6.:
Rumunia – Norwegia 23:25
Pauza: Białoruś

Grupa 7.:
Niemcy – Rosja 32:27
Pauza: Macedonia

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password