Piłka ręczna: El. ME – wszystkie grupy na start!

ręczna logo EHFEliminacje do mistrzostw Europy piłkarek ręcznych ruszyły pełną parą. Drużyny z całego kontynentu podzielone zostały na 7 grup (5 czterozespołowych oraz 2 trzyzespołowe). W grupach rywalizacja toczyć się będzie systemem każdy z każdym. Po dwie najlepsze ekipy każdej z grup uzyskają awans na ME. Rozegranych zostało już 12 spotkań eliminacyjnych – pierwsza ich seria jest już zatem za nami. Czas na jej krótkie podsumowanie.

Za najciekawsze z rozegranych spotkań uznać można pojedynek Norwegii z Rumunią. Na hali na Bałkanach spotkały się dwie utytułowane drużyny. Rywalizacja w tym spotkaniu była bardzo zacięta i do końca nie było wiadomo, na którą stronę przechyli się szala zwycięstwa. Ostatecznie to Norweżki zdołały utrzymać 2-punktową przewagę i wygrały 25:23.

Bardzo elektryzujące było także spotkanie Niemek z Rosjankami. Pomimo wysokiej przewagi Niemek do przerwy (18:11), w drugiej połowie Rosjanki zaczęły nadrabiać przewagę. Zdołały podgonić wynik na kilka punktów. Niewiele im to jednak dało, gdyż nie zdołały wyrównać stanu rywalizacji, a Niemki wygrały ostatecznie 32:27.

Polskich kibiców interesować mogło także spotkanie „naszej” grupy 3, w którym to Czeszki podjęły reprezentację Portugalii. Nie było to wyrównane spotkanie. Od początku do końca całkowicie dominowały reprezentantki kraju naszych południowych sąsiadów. Nie dały one najmniejszych szans Portugalkom i wygrały aż 35:20.