Piłka ręczna – el. MMŚ: Katastrofa na koniec eliminacji

Fatalnie zakończyły się dla biało-czerwonych eliminacje Mistrzostw Świata piłkarzy ręcznych do lat 21. Na koniec rywalizacji w Skopje Polacy wysoko przegrali z reprezentacją Portugalii.

Nic nie ułożyło się po naszej myśli. Już pierwsza porażka z Macedończykami zdecydowanie skomplikowała nam kwestię awansu do turnieju głównego Mistrzostw Świata U-21, które odbędą się w Algierii.

Na osłodę przyszło zwycięstwo z Turkami, ale i po nim szanse na wygranie grupy eliminacyjnej, rywalizującej w stolicy Macedonii, były tylko iluzoryczne. Nawet ich jednak biało-czerwoni nie zdołali utrzymać. W meczu z reprezentacją Portugalii ponownie zagraliśmy słabo. Rywale kontrolowali mecz i wypunktowali naszych szczypiornistów.

Kolejny raz defensywa nie potrafiła zrobić nic z atakami przeciwników, doprowadzając do stracenia ponad 30 bramek. Skuteczność również nie powalała. Loty obniżył nawet Sićko, który jak dotychczas prowadził grę ofensywną naszego zespołu. W tym meczu szczypiornista, występujący na co dzień w Gdańsku, zdołał jedynie 5-krotnie trafić do bramki rywala.

No cóż, po dwóch fatalnych i jednym poprawnym meczu, Polacy muszą przełknąć gorycz porażki. Na następnym młodzieżowym mundialu nas nie będzie. Trzeba zrobić jednak wszystko, aby od podstaw odbudować potęgę rodzimej piłki ręcznej.

Wszystko wskazuje na to, że na MMŚ z naszej grupy eliminacyjnej awansują Macedończycy. Aby tego dokonać, potrzebują już tylko dopełnić formalności, jaką będzie dzisiejsze zwycięstwo nad Turkami.

Polska – Portugalia 21:34 (12:17)

Reprezentacja Polski: Skrzyniarz, Zembrzycki – Sićko 5, Wypych, Salacz 2, Bis, Kowalczyk 2, Rolka 2, Bekisz 2, Mosiołek, Janikowski 2, Lemaniak 1, Moryń, Moryto 4, Siwak, Morawski 1

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password