Piłka ręczna – El. MMŚ: Nieudany początek eliminacji

Reprezentacja Polski do lat 21 niezbyt udanie rozpoczęła ostateczny bój o awans na Młodzieżowe Mistrzostwa Świata, które odbędą się w Algierii. Na początek turnieju eliminacyjnego biało-czerwoni zanotowali porażkę.

Trwa wielka gra o awans na Młodzieżowe Mistrzostwa Świata. Główni zainteresowani w Europie podzieleni zostali na czterozespołowe grupy. Zwycięzca każdej z nich pojedzie awansuje na MMŚ i będzie miał okazję pokazać się na halach w Algierii.

Polacy swój turniej eliminacyjny rozgrywają w stolicy Macedonii – Skopje. Oprócz gospodarzy i biało-czerwonych, o awans na mundial młodzieżowców, rywalizują tam również Portugalczycy i Turcy.

Pierwszy dzień zawodów rozpoczął się spokojnie, od wysokiego, aczkolwiek w pełni zasłużonego, zwycięstwa Portugalczyków nad Turkami. Szczypiorniści z Półwyspu Iberyjskiego wygrali aż 40:27 (18:11), czym zapewnili sobie (tymczasowe przynajmniej) prowadzenie w tabeli grupowej.

W kolejnym spotkaniu nasi reprezentanci zmierzyli się z Macedończykami. Już od początku spotkania jednak to gospodarze przejawiali większą inicjatywę, pewnie odskakując polskim piłkarzom ręcznym. Zabrakło pewności w defensywie i skuteczności. Już po 30 minutach Polacy przegrywali 8:16.

Druga część spotkania niestety nie wypadła lepiej. Wręcz przeciwnie. Pomimo iż w całym spotkaniu Szymon Sićko rzucił aż 7 bramek, w ostatecznym rozrachunku niewiele to dało. Szczypiornista SMS ZPRP Gdańsk niestety jako jedyny szalał w ofensywie. Zabrakło gracza, który mógłby zdjąć z jego barków odpowiedzialność wywalczania kolejnych trafień. Macedończykom udało się zachować ośmiobramkową przewagę, dzięki której pewnie wygrali mecz 30:22.

Reprezentacja Polski: Skrzyniarz, Zembrzycki – Sićko 7, Wypych, Salacz 2, Bis 1, Kowalczyk 3, Rolka 2, Bekisz 2, Mosiołek, Janikowski, Lemaniak 1, Moryń 2, Moryto 2, Siwak, Morawski

Wyniki:
Portugalia – Turcja 40:27 (18:11)
Macedonia – Polska 30:22 (16:8)

Tabela:

1.  Portugalia 2 40:27
2.  Macedonia 2 30:22
3.  Turcja 0 27:40
4.  Polska 0 22:30

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password