Piłka ręczna – Eliminacje do MŚ: Planowane zwycięstwo Polaków

Polska wygrała z Cyprem 46:13 w drugiej kolejce pierwszej rundy kwalifikacji do przyszłorocznych Mistrzostw Świata. Pozostaje nam już tylko jutrzejsza potyczka z Portugalczykami.

W dzisiejszym spotkaniu nie mogło być niespodzianki. Cypr to zespół, który składa się w większości z zawodników, którzy są amatorami. Polacy dobrze rozpoczęli ten mecz, bo od prowadzenia 5:1. Przez kilka minut nie mogliśmy strzelić bramki i Cypryjczycy zdołali rzucić kilka bramek 7:4. Świetnie wykorzystywaliśmy błędy przeciwnika, a bramki dla nas strzelał m.in. Michał Daszek (11:4). Swoje umiejętności w kontrataku prezentował również Przemysław Krajewski (16:6). Przed ostatnim gwizdkiem trener Cypryjczyków poprosił o czas, w takcie którego uzgadniał z zawodnikami, w jaki sposób rozegrać ostatnią akcję. Jednak nie udało im się wykonać efektownej wrzutki z prawego skrzydła, o co zabiegał selekcjoner. Do przerwy prowadziliśmy 23:8.

Pierwsza dwuminutowa kara w meczu została przyznana w 33. minucie spotkania dla Demosthenousa. Na boisku zameldował się bramką Nogowski, który świetnie wykorzystał kontrę 27:9. Grając w osłabieniu (Walczak), świetną interwencją popisuje się Piotr Wyszomirski. Świetną dwójkową akcją popisał się Gierak i Genda 32:11. Karę dostał Krieger, który zaatakował jednego z Cypryjczyków. W ostatnich minutach meczu nasi przeciwnicy nie wracali do obrony, co skutkowało kolejnymi golami od Walczaka, czy Nogowskiego 45:13. Mecz zakończył się wynikiem 46:13. W tym meczu mieliśmy 21 kontrataków i wszystkie wykorzystaliśmy, co prawie nigdy się nie zdarza.Gdybyśmy wygrali różnicą 35 bramek, w meczu z Portugalią moglibyśmy zremisować i to dałoby nam awans.

Już jutro o 19 spotkanie z Portugalią, które zadecyduje o naszej przyszłości. Trzymajmy mocno kciuki!

Polska – Cypr 46:13 (23:8)