Piłka ręczna – Eliminacje MŚ kobiet: Bez sensacji, bez awansu

Polskie szczypiornistki uległy Rosji 28:32 (14:15) w rewanżowym spotkaniu fazy play-off eliminacji Mistrzostw Świata 2017. W dwumeczu różnicą łącznie piętnastu bramek lepsze okazały się mistrzynie olimpijskie i to one cieszą się z awansu na grudniowy mundial.

FOTO NORBERT BARCZYK / PRESSFOCUS

Niespodzianki nie było, bo i być jej nie mogło. Po porażce z Astrachaniu różnicą jedenastu bramek nawet najwięksi optymiści nie wierzyli, że Biało-czerwone są w stanie odrobić straty i po raz trzeci z rzędu zakwalifikować się na mistrzostwa świata. Mistrzynie olimpijskie zgodnie z przewidywaniami dopełniły formalności wygrywając 32:28, choć przez zdecydowaną większość spotkania Polki dzielnie dotrzymywały im kroku.

Dobra gra między słupkami Weroniki Gawlik i wysoka skuteczność w ofensywie pozwoliły Biało-czerwonym schodzić na przerwę tylko z jednobramkową stratą. W drugiej części gry to Polki przejęły inicjatywę, były na prowadzeniu, które niestety w ostatnich minutach oddały ostatecznie przegrywając 28:32. Bez niespodzianki – w dwumeczu zdecydowanie lepsze okazały się Rosjanki i to one pojadą w grudniu do Niemiec walczyć o medale mistrzostw świata.

Podobnie jak w pierwszym spotkaniu, tak i dziś najskuteczniejszą zawodniczką w zespole Leszka Krowickiego była Kinga Achruk. Do pięciu bramek na wyjeździe zawodniczka Buducnosti Podgorica dołożyła dziś siedem trafień.

Polska – Rosja 28:32 (14:15)

POLSKA: Gawlik, Kordowiecka – Achruk 7, Gęga 5, Kobylińska 4, Lisewska 4, Michałów, Nosek 1, Roszak 2, Balsam, Grzyb 1, Janiszewska 1, Nocuń 1, Drabik 2, Szarawaga

ROSJA: Kalinina, Sedojkina – Dmitriewa 4, Kożohar, Lewsza, Makiejewa 1, Malaszenko 3, Petrowa1, Postnowa 2, Samochina 5, Sen 5, Skorobogaczenko 3, Sudakowa 4, Wedechina 4, Żiliniskayte 1, Matłaszowa