Piłka ręczna – Eliminacje MŚ kobiet: Bez sensacji, bez awansu

Polskie szczypiornistki uległy Rosji 28:32 (14:15) w rewanżowym spotkaniu fazy play-off eliminacji Mistrzostw Świata 2017. W dwumeczu różnicą łącznie piętnastu bramek lepsze okazały się mistrzynie olimpijskie i to one cieszą się z awansu na grudniowy mundial.

FOTO NORBERT BARCZYK / PRESSFOCUS

Niespodzianki nie było, bo i być jej nie mogło. Po porażce z Astrachaniu różnicą jedenastu bramek nawet najwięksi optymiści nie wierzyli, że Biało-czerwone są w stanie odrobić straty i po raz trzeci z rzędu zakwalifikować się na mistrzostwa świata. Mistrzynie olimpijskie zgodnie z przewidywaniami dopełniły formalności wygrywając 32:28, choć przez zdecydowaną większość spotkania Polki dzielnie dotrzymywały im kroku.

Dobra gra między słupkami Weroniki Gawlik i wysoka skuteczność w ofensywie pozwoliły Biało-czerwonym schodzić na przerwę tylko z jednobramkową stratą. W drugiej części gry to Polki przejęły inicjatywę, były na prowadzeniu, które niestety w ostatnich minutach oddały ostatecznie przegrywając 28:32. Bez niespodzianki – w dwumeczu zdecydowanie lepsze okazały się Rosjanki i to one pojadą w grudniu do Niemiec walczyć o medale mistrzostw świata.

Podobnie jak w pierwszym spotkaniu, tak i dziś najskuteczniejszą zawodniczką w zespole Leszka Krowickiego była Kinga Achruk. Do pięciu bramek na wyjeździe zawodniczka Buducnosti Podgorica dołożyła dziś siedem trafień.

Polska – Rosja 28:32 (14:15)

POLSKA: Gawlik, Kordowiecka – Achruk 7, Gęga 5, Kobylińska 4, Lisewska 4, Michałów, Nosek 1, Roszak 2, Balsam, Grzyb 1, Janiszewska 1, Nocuń 1, Drabik 2, Szarawaga

ROSJA: Kalinina, Sedojkina – Dmitriewa 4, Kożohar, Lewsza, Makiejewa 1, Malaszenko 3, Petrowa1, Postnowa 2, Samochina 5, Sen 5, Skorobogaczenko 3, Sudakowa 4, Wedechina 4, Żiliniskayte 1, Matłaszowa

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password