Piłka ręczna – Eliminacje MŚ: Remisowy horror Polaków

Polacy zremisowali z Portugalią 27:27. Ten wynik oznacza, że nie mamy szans na dalszą drogę w kwalifikacjach do przyszłorocznych Mistrzostw Świata.

Wynik otworzyli Portugalczycy. Na ich kole świetnie się spisywał Borges, który współpracował z Duartesem.  Piotrek Chrapkowski przy sygnalizacji gry pasywnej trafił. Przytrafiały nam się proste błędy, przez co Portugalczycy mieli wiele okazji do kontry, które zazwyczaj wykorzystywali. Oprócz tego, Tomasz Gębala w trzech czystych sytuacjach nie trafiał do siatki. W tym momencie o czas poprosił Piotr Przybecki. Po nim, dalej doskonale spisywał się duet Duarte i Borges, z którym nie potrafiliśmy sobie poradzić 5:8. W ostatnich minutach  nasza gra wyglądała już trochę lepiej. Na listę strzelców wpisał się Daszek, Moryto, czy Przybylski, który swoją bramką zakończył pierwszą część spotkania 13:15.

Tomek Gębala rozpoczął drugą połowę (14:15). Przydarzały nam się znowu proste błędy i zamiast wyrównania, przygrywaliśmy 14:17. W 36. minucie Przybylski wyrównał wynik spotkania 17:17. Po chwili Syprzak trafia na 18:17. Piątą bramkę z rzędu dla Polski zdobył Moryto  (19:17). Gierak miał swój czas na boisku i popisywał się świetną grą, m.in. podaniem kozłem za plecami dwóch zawodników.  Sławek Szmal po raz 296 raz pojawił się na boisku, ale niestety nie obronił karnego 21:20. Portugalczycy wyrównali wynik meczu. W tym momencie zaczął się znany nam doskonale horror w spotkaniach piłkarzy ręcznych. Walczak dostaje 2 minuty. Gubienie przez Polaków piłki i nasi przeciwnicy po raz kolejny wychodzą na prowadzenie 24:25. W ostatnich minutach gole dla nas strzela Moryto 25:26. Krieger doprowadza do remisu 27:27 i w tym momencie kończy się spotkanie… Zabrakło nam jednej bramki do szczęścia.

Dzisiejszy remis oznacza, że nie będziemy brali udziału w kolejnych częściach eliminacji Mistrzostw Świata. Jeśli chcemy zakwalifikować się na Igrzyska Olimpijskie 2020, musimy zostać Mistrzami Europy.


Polska – Portugalia 27:27 (13:15)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password