Piłka ręczna – Euro 2018: Do pięciu razy sztuka. Hiszpanie mistrzami Europy

Piąty finał, pierwsze zwycięstwo. Po fenomenalnej drugiej połowie wielkiego finału Hiszpanie pokonali Szwedów 29:23 (12:14) i sięgnęli po tytuł mistrzów Europy.

W pierwszych minutach nie zapowiadało nam się na łatwe zwycięstwo Hiszpanów. To Szwedzi wyglądali na drużynę, która po spotkaniach półfinałowych zachowała więcej sił – świetnie przemieszczali się w defensywie, znakomicie biegali do kontr, które niemal w stu procentach wykorzystywali. I tak po dwunastu minutach niespodziewanie prowadzili 7:4.

Jak się później okazało – było to ich największe prowadzenie w tym spotkaniu. Hiszpanie szybko się przebudzili i rzucili się do odrabiania strat. O ile do przerwy za dużo ich nie odrobili – cały czas przegrywali 12:14, o tyle po zmianie stron oglądaliśmy zupełnie inną reprezentację Hiszpanii. A może zupełnie inną, bezradną reprezentację Szwecji? Tak czy inaczej podopieczni Jordiego Ribery rozpoczęli drugie trzydzieści minut od czterech bramek z rzędu, które wyprowadziły ich na dwa trafienia przewagi.

Reprezentacja Trzech Koron próbowała nawiązać walkę, ale hiszpańska defensywa była w drugiej połowie po prostu niesamowita. Dość powiedzieć, że Szwedzi przez dwadzieścia minut po zmianie stron rzucili łącznie… trzy bramki. A Hiszpanie stopniowo budowali przewagę, która w pewnym momencie urosła nawet do ośmiu bramek. Ostatecznie skończyło się na sześciu – Hiszpania – Szwecja 29:23.

Wcześniej rozegrano mecz o 3. miejsce chorwackiego Euro. Francuzi zrewanżowali się Duńczykom za finał Igrzysk Olimpijskich w Rio zwyciężając 32:29.

Mecz o 3. miejsce:
Francja – Dania 32:29 (17:14)

Finał:
Hiszpania – Szwecja 29:23 (12:14)

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password